فروش انواع دستگاه خشک کن چای

فروش انواع دستگاه خشک کن چای

مراحل تولید چای

در پروسه تولید چای سیاه ، مراحل پلاس کردن برگ ها، مالش دادن، تخمیر، خشک کردن و طبقه بندی وجود دارد.

۱) مرحله پلاس :

که به ۲ روش انجام میگیرد : طبیعی – ماشینی
روش طبیعی : در این روش بیش از دو روز طول می کشد که چای خشک شود که معمولا این مدت زمان بر حسب نوع برگ و شرایط جوی متغییر است.
بطور کلی در مرحله پلاسیدن برگهای چای دو نوع تغییرات فیزیکی و شیمیایی روی میدهد که طی مرحله پلاس، یک سری واکنش های مهم در درون برگها صورت می گیرد که تأثیر بسزایی در تشکیل عطر و طعم چای دارد.
روش ماشینی : در این روش پلاس شدن برگها مانند روش طبیعی تابع عوامل جوی نیست بلکه حرارت، سرعت وزش هوا و زمان و سرعت تبخیر، در کنترلِ مدیر تولید خواهد بود.در این روش از دستگاههای امید صنعتکه از انواع خانگی تا صنعتی در هر نوع مقدار وجود دارداستفاده نمایید .
در این روش از چند ماشین استفاده می شود:
۱-    ماشین تراف
۲-    ماشین تونل پلاس
۳-    ماشین پلاس گردان
۴-    ماشین پلاس روسی

مرحله دوم – مالش دادن: 
مالش دادن برگ های پلاس نشده ، مهم ترین مرحله پروسه تولید چای سیاه ارتدوکس را تشکیل می دهد.
هدف از مالش دادن چیست؟ 
هدف از مالش دادن در پروسه تولید، آسیب رساندن و صدمه زدن به نسوج گیاهی چای است تا موجبات اکسیداسیون کامل مواد خام غیر قابل شرب به مواد خوش طعم و معطر قابل نوشیدن فراهم گردد.
از مالش دادن پی در پی و غربال کردن برگهای مالش خورده سه نوع چای از نظر ریزی و درشتی تحت نام مالش چای  ۱ و ۲ و ۳  بدست می آید.
چای مالش ۱ : متشکل از اولین برگهای لطیف و غنچه سر شاخه یا جوانه هاست که بخاطر لطافت یک بار مالش داده می شود.
چای مالش ۲ : از برگهای دوم و برگهای لطیف و بنجی ساقه حد فاصل آن هاست که به خاطر ضخامت بیشتر دو بار مالش داده می شود.
چای مالش ۲ از نظر اندازه درشت تر از چای مالش ۱ است.
چای مالش ۳ : متشکل از برگهای سوم وچهارم و برگهای بنجی ۲ برگ و ساقه هاست. که به خاطر ضخامت بیشتر حداقل ۴ بار تحت عملیات مکانیکی مالش دادن قرار گرفته اند.
اگر برگهای چای عموماً لطیف و ساقه های بین آنها ترد و آبدار باشند پس از ۳ بار مالش دادن برگها بدور محور اصلی رگ برگ تابیده و به صورت رشته های باریک تبدیل می شوند و بهترین و گران قیمت ترین چای قلمی را تشکیل می دهد.

مرحله سوم – تخمیر :
تخمیر یکی از مراحل حساس بیوشیمی چای است. زیرا تغییرات شیمیایی شروع نشده از مرحله چلاس در مدت زمان تخمیر با سرعت بیشتری ادامه پیدا می کند.
این تغییرات باعث تغییر قابل ملاحظه کمّی و کیفی مواد متشکله درون برگ می شود و سرانجام باعث تشکیل رنگ ، عطر و طعم و دیگر صفات مشخصه چای مرغوب می گردد.
هدف  چایسازان از تخمیر ایجاد یکسری تغییرات شیمیایی و بیوشیمیایی در برگهای سبز چای است تا نوشابه چای برای مصرف کننده خوش طعم ، خوش رنگ و گوارا گردد.
نوشابه حاصل از دم کردن برگهای چای تخمیر نیافته، دارای طعم خام گیاهان و سبزیجات است.

مرحله چهارم – خشکانیدن برگهای فرآوری شده :
هدف از خشکانیدن برگهای تخمیر یافته توقف کامل فعالیت بیوشیمیایی آنزیم ها و جلوگیری از تبدیل مواد محلول به مواد غیر محلول و بالاخره و حذف رطوبت زائد و تثبیت خواص غذای موجود در برگهای چای تخمیر یافته است.
مرحله خشک کردن مانند دیگر پروسه تولید از نقطه نظر حفظ کیفیت و عطر و قابلیت نگهداری حائز اهمیت است و با توجه به اینکه قسمت قابل ملاحظه ای از ترکیبات معطر طی مرحله خشک کردن از بین می رود میزان درجه حرارت مدت زمان خشکاندن و شدت جریان هوای درون ماشین خشک کن می تواند تأثیر بسزایی در مرغوبیت نهایی فرآورده داشته باشد.
 
مرحله پنجم – طبقه بندی :

پس از طی مراحل بالا نوبت به دسته بندی و جداسازی برگ ها از نظر نوع ، کیفیت ، مرغوبیت ، اندازه و … میرسد تا برای بسته بندی و عرضه در بازار مصرف آماده شوند.

فروش انواع دستگاه خشک کن چای امید صنعت در انواع خانگی ، صنعتی ، نیمه صنعتی 

خشک کن گیاهان دارویی و قیمت

دستگاه خشک کن سبزی صنعتی

دستگاه خشک کن سبزی صنعتی

خشک کردن سبزیجات آنهم در مقدار زیاد دردسری بزرگ است .زیرا هم باید مکان زیادی را به آن اختصاص دهیم و هم اینگه مقدار زیادی از سبزیجات به خاطر مراقبت نکردن ازبین میرود .شرکت صنعتی امید صنعت مشکل را حل کرده است .جهت خشک کردن انواع سبزی در دستگاه خشک کن امید صنعت شما میتوانید انواع سبزی را در وان شستشوی سبزیجات ریخته و پس از شستشو و ابگیری سبزی آنرا در سینی های خشک کن ریخته و در دمای مناسب  خشک نمایید.

دستگاههای خشک کن اطمینان هواساز مناسبترین وسیله برای خشک کردن انواع سبزی و میوه است سینی های این دستگاه مشبک است تا هوا درقسمت بالا و پایین سینی در جریان باشد و محصول دچار گندیدگی نشود .از طرفی فن سیرکولار تعبیه شده در دستگاه سبب گردش هوای بهتر در تمام قسمتهای دستگاه میشود  و دیگر لزومی به سینی های چرخشی نیست.سنسور های رطوبتی در دستگاه که به میزان رطوبت در دستگاه حساس هستند .همچنین میتوانید انواع سیر موسیر ،فلفل،پاپریکا،اویشن،نعنا،جعفری،حتی سبزیجات مختلط مانند سبزی کوکویی،اشی،قورمه سبزی را در دستگاه خشک کنید.پش از خشک کردن سبزی آنرا با محصول خشک شده دیگر شرکتها مقایشه نمایید میزان رنگ سبز در محصول ما بیشتر از سایر خشک کنهاست.

دستگاههای خشک کن صنعتی ما از ۳۰۰کیلو تا ۳۰۰۰کیلو است. نوع مشعل در دستگاه خشک کن برقی-گازی-گازوییلی و با بدنه ای از جنس گالوانیزه است که میتوانید استیل دستگاه را نیز سفارش دهید.دستگاههای خشک کن با پست سفارشی در کوتاهترین زمان ممکن به تمام نقاط ایران صادر میشود این شرکت تولیدی ماهیانه بیش از ۱۰دستگاه خشک کن  صنعتی را به کشورهای همسایه صادر میکند.

قیمت دستگاه خشک کن سبزی نیز باتوجه به گنجایش دستگاه و نوع مشعل  و ورق بدنه دستگاه متفاوت است.میزان درامد زایی دستکاههای خشک کن ماهیانه از ۵ میلیون تا ۵۰میلیون متغیر است. جهت اشنایی و اطلاعات بیشتر همکاران ما ۲۴ ساعته اماده پاسخگویی به شما هموطنان عزیز میباشند.

 

دستگاه خشک کن پیاز

دستگاه خشک کن پیاز

دستگاه خشک کن پیاز کابینتی خانگی نیمه صنعتی و صنعتی 

دستگاه خشک کن پیاز مناسبترین وسیله جهت خشک کردن پیاز.

پیاز یکی از محصولات پر استفاده در سبد غذایی خانواده است که به صور مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد .این ماده غذای پر ارزش که اثر میکروب زدایی دارد به صورت خام و پخته مورد استفاده قرار میگیرد .افزایش جمعیت و نوع زندگی مردم  سبب شده تا این ماده غذایی را حتی به صورت خشک کرده نیز مورد استفاده قرار دهند.

بیشتر کارخانجات مواد غذایی سعی در استفاده از پیاز خشک دارند ،اما همانطور که میدانیم کارکردن با پیاز دشواریهای خاص خودش را دارد،بنابراین لازم است پیاز را از مرحله شستن و پوست کندن و خلال کردن  و حتی خشک کردن و سرخ کردن را به شرکتهای دیگر سپرده تا مشکلات استفاده از این ماده غذایی کمتر شود.

خشک کن پیاز

  • سرخ شدن سریع پیاز بدلیل عدم رطوبت
  • ماندگاری بالا پیاز خشک بدلیل نبودن هیچ گونه رطوبتی ماندگاری طولانی دارد و به هیچ عنوان کپک نمیزند و میتوان بمدت زیادی در هوای ازاد نگهداری کرد
  • عدم تغییر رنگ بو و مزه،
  • سهولت در انبار داری و عدم نیاز به سردخانه 

انواع خشک کن امید صنعت

کارخانه امید صنعت انواع دستگاه خشک کن را با انواع کابینتی و تونلی و …وارد بازار کرده است که نوع کابینتی این دستگاه در سه نوع خانگی .نیمه صنعتی و صنعتی میباشد.مشتریان گرامی جهت خرید انواع دستگاههای شرکت امید صنعت با ما در تماس باشید ۲۴ساعته اماده پاسخگویی میباشیم.

محصولات فروشگاه امید صنعت

دستگاه خشک کن…خانگی (۱۰RG-20RG-30RG-40RG-50RG-70RGو…) نیمه صنعتی(۸۰RG-90RG-100RG-150RG-200RG-300RG-) صنعتی (۴۰۰RG-500RG-100RG-1500RG-2000RGو….)

بخاری ،هیتر،کوره..

دستگاه اسلایسر…

دستگاه هواساز -مهپاش

دستگاه بسته بندی مواد…