نقش خشک کن در صنعت خشکبار

نقش خشک کن در صنعت خشکبار

نقش خشک کن در صنعت خشکبار

خشکبار از گذشته های دور از زمان انسانهای اولیه در زندگی ما انسانها نقش بسیار بزرگی را ایفا کرده است.  انسانهای اولیه برای نگهداری هر نوع مواد غذایی از میوه و سبزیجات گرفته تا گوشت حیوانات ، انها را خشک میکردند و در زمستان از انها در  وعده های غذایی خود استفاده میکردند میزان کالری که میوه خشک شده داردبه مراتب بیشتر از میوه های تازه است برای همین متخصصان تغذیه به افراد سالمند ، ورزشکاران ، کودکان و زنان باردار پیشنهاد میکنند در وعده غذایی خود حتما از خشک بار استفاده کنند  . صنعت خشکبار با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت و نیاز انسانها به مواد غذایی بیشتر ؛ رفته رفته نمایان شد به طوری که بشر برای خشک کردن مواد غذایی به فکر ماشین الات و دستگاه های خشک کن افتاد . امروزه صنعت خشکبار و دستگاه خشک کن دو جزو لاینفک جهان خشک بار هستند .

میوه های تازه و سبزیجات و انواع غذاها به دلیل وجود اب ، نم و رطوبت که منشا فساد مواد غذایی است در طول مدت کوتاهی دچار فساد و کپک زدگی میشود این امر نه تنها خوشایند نیست بلکه به شدت به اقتصاد لطمه وارد میکند . تولید کنندکان میوه و سبزی ، باغداران و کشاورزان به دلیل اینکه سالانه هنگام برداشت محصولات خود با ضررهای بسیار زیادی روبرو میشوند ، به خشک کردن محصولات خود در کنار فروش میوه ها و سبزیحات تازه رو می اورند البته این کار اسان نخواهد بود زیرا خشک کردن حجم بسیار زیادی از مواد غذایی ، نه تنها نیاز به محیطی به مساحت مواد خشک کردنی دارد بلکه الاینده های محیطی نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی  انها می گذارد .  سرعت خشک کردن ده ها کیلو از میوه ها و سبزیجات تازه کار بسیار دشواری است  ، برای جلوگیری از کپک زدگی نیاز داریم تا  زمان خشک شدن محصول را بالا ببریم روش سنتی جوابگوی آن نخواهد بود .پس بهتر است از روش های مدرن تری برای خشک کردن مواد استفاده گنیم که هم زمان خشک شدن مواد را کوتاه کنیم و هم اینکه در نهایت محصولی بسیار با کیفیت عرضه کنیم .

میوه ها و سبزیجات خشک شده در روش های ستتی رنگ و عطر و طعم مواد را حفظ نمیکتد بطوری که اگر کمی در این کار تبحر داشته باشیم خواهید دید که کیفیت مواد خشک شده در روش سنتی و صنعتی کاملا متفاوت است رنگ و عطر و طعم محصول کاملا با یکدیگر متفاوت است . درخشش محصولات تولید شده در روش صنعتی شفافیت میوه خشک شده به مراتب بیشتر از محصول سنتی است . نحوه خشک کردن میوه و سبزی در روش های صنعتی و سنتی را حتما مطالعه نمایید .

  میوه خشک کن خانگی کوچک

 

 

نقش خشک کن در صنعت خشکبار

نقش خشک کن در صنعت خشکبار

چگونه یک باغدار نمونه باشیم 

همان که در اول متن گفتیم نقش خشک کن در صنعت خشکبار بسیار تاثیر گذار است .یک باغدار نمونه در کنار تولید میوه و سبزیجات تازه ، به خشک کردن انها نیز میپردازد حتی بسیاری از باغداران نمونه محصولات خشک شده را صادر میکنند . خشک کردن با خشک کن میوه وسبزی چه مزیت هایی دارد آیا واقعا میتوان یک محصول ایده ال را تولید کرد ؟

مزیت تولید خشک بار با دستگاه خشک کن

*محیطی عاری از الودگی

*سرعت خشک کردن بالا

*حفظ املاح و ویتامین ها در میوه و سبزی خشک شده

*حفظ رنگ میوه و سبزی ودر نهایت تولید میوه خشک شفاف

*تولید انبوه میوه خشک

*قابلیت برنامه ریزی دستگاه 

*قابلیت خشک کردن انواع میوه سبزی -چوب -گوشت-ادویه جات -صابون، خمیر الکترود، رطوبت‌گیر پا، پودرهای شوینده…

انواع دستگاه خشک کن 

در مقالات پیشین به طور مفصل درباره خشک کن ها صحبت کردیم و انواع خشک کن را معرفی کردیم  میتوانید برای اشنایی با خشک کن ها روی هر کدام  کلیک کنید …

 انواع دستگاه خشک‌کن حرارتی

دستگاه های خشک کن کابینتی یکی از با صرفه ترین مدل دستکاه خشک کن میباشد که فضای بسیار کمی را اشغال میکند . دستگاه های خشک کن میوه و سبزی مدل خانگی مناسب ترین وسیله جهت راه اندازی کارگاه میوه خشک کنی و یا مشاغل خانگی است این مذل دستگاه با برق تک فاز کار میکند و بسیار کم مصرف هستند و بابر چسب A انرژی جزو کم مصرف ترین دستگاه ها هستند . سوخت مصرفی این نمونه دستگاه ها برقی گازی و گازوییل است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *