نحوه انتخاب دستگاه خشک کن مناسب

نحوه انتخاب دستگاه خشک کن مناسب

نحوه انتخاب دستگاه خشک کن میوه مناسب

موقع خرید دستگاه خشک کن به چه نکاتی توحه میکنید نحوه انتخاب دستگاه خشک کن مناسب چیست ؟ ایا فقط به تبلیغات خشک کن توجه میکنید و یا با دقت تمام این دستگاه را خریداری میکنید ؟

دستگاه خشک کن گردش هوای گرم ، هوای گرم شده بوسیله هیتر را با فن به تمامی نقاط دستگاه منتقل میکند پس موقع خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزی و گوشت باید به فن قوی دستگاه توجه کنید .در ماشین الات خشک کن ( خشک کن هوای گرم ) بیشتر در صنایع داروسازی ، صنایع شیمیایی ، صنعت غذایی ، داروهای سنتی ، انواع گرانول ها و پودر ها ، سبزیجات ، میوه ، انواع گوشت ، انواع حبوبات ؛ انواع لبنیات استفاده میشود .

دستگاه خشک کن میوه  امروزه طرفداران بسیاری دارد فروش این دستگاه در تمام نقاط دنیا بالا رفته است . نحوه انتخاب خشک کن  میوه چیست ؟ چه نگاتی زا هنگام خرید و نصب و نگهداری دستگاه خشک کن مواد غذایی باید رعابت کنیم ؟

نحوه انتخاب دستگاه خشک کن مناسب

نحوه انتخاب دستگاه خشک کن میوه مناسب چیست ؟

۱-ظرفیت دستگاه خشک کن

مساله گنجایش دستگاه خشک کن میوه و سبزی از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ هر چه حجم تولید شما بالاتر است به همان میزان باید برای داشتن دستکاه خشک کن بزرگتر هزینه کرد.

دستگاههای خشک کن مواد در مدلهای متنوعی تولید میشود این دستگاهها یک درب ، دو درب ، سه و یا چهار درب هستند که با توجه به حجم کار باید انها را انتخاب کرد که کارامد تر باشد .

 

نحوه انتخاب دستگاه خشک کن مناسب

۲-چه موادی را میخواهید خشک کنید؟

بعد از انتخاب خشک کن باید به این توجه کنید که چه موادی را میخواهید خشک کنید ؟ اگر هدف از خشک کردن ، خشک سبزیجات باشد شما باید نوع کابینتی را انتخاب کنید .اگر اگر هدف از خشک کردن مواد پودری باشد شما باید دستگاه ماکرویو را انتخاب نمایید.

  تعداد سینی در خشک کن میوه

پس باید حتما به نوع محصول توجه کنید .

۳-محدوده دمای خشک کردن مواد

دما در دستگاه خشک کن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا محدوده خشک کردن هر ماده ای با دیگری متفاوت است خشک کردن سبزی با خشک کردن نارگیل متفاوت است .

نحوه نصب دستگاه خشک کن 

یک دستگاه خشک کن مواد غذایی باید در محیطی کاملا مناسب تعبیه شود تا هم از سلامت دستگاه و هم از سلامت محصول ایجاد شده مطمئن شویم.

نکات ضروری در هنگام نصب دستگاه خشک کن

  • دستگاه خشک کن را در محیطی خشک و تمیز نصب کنید .زیرا این محیط عمر دستگاه را افزایش میدهد
  • در محیطی که دستکاه خشک کن نصب میشود اصلا نیاید مواد قابل اشتعال و انفجار قرار داد.
  • قبل از نصب دستگاه لطفا دفترچه راهنمای دستگاه خشک کن را بدقت مطالعه نمایید.

روش نگهداری و تعمیر دستگاه خشک کن

*بعد از انجام کار دستگاه خشک کن را کاملا تمیز کنید این کار را با یک دستگال تمیز و مرطوب انجام دهید .این کار به بهداشت و طول عمر مفید دستگاه کمک میکند.

*هر گونه صدایی در دستگاه خشک کن اگر شنیده شد باید دستگاه را خاموش کنید .

*دستگاه خشک کن را مرتبا چک کنید تا مشکلی پیش نیاید 

درباره کارخانه خشک کن اطمینان

انواع دستکاه خشک کن صنعتی نیمه صنعتی وخانگی است که شامل دستکاههای یک کابینه ، دوکابینه ، سه کابینه و چهار کابینه است .کلیک کنید ….

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *