میوه خشک کن نیمه صنعتی

میوه خشک کن خانگی امید صنعت

میوه خشک کن خانگی امید صنعت

امروزه خرید و فروش میوه خشک در بازار رونق فراوانی دارد.در سفره هفت سین ، مراسم چهارشنبه سوری ، روی میز پذیرایی و… .میوه خشک کن خانگی امید صنعت

چرا میوه خشک ؟

مصرف میوه خشک برای سلامتی کودکان و نوجوانان و افراد مسن مفید است. این دسته از مواد غذایی را میتوان بجای چیبس و پفک وارد سبد غذایی خانوار کرد .کودکان عصر ما بالاخص کودکان جهان سوم دچار فقر غذایی هستند .پدرها و مادران گرامی باید توجه کنند که مصرف روزانه یک فنجان میوه خشک سلامتی فرزندانشان راتضمین میکند.

میوه خشک را چگونه تهیه نماییم

میوه خشک را میتوانید از فروشگاههای معتبر و خشکبارفروشیهایی که از سلامت محصولشان مطمئن هستیم تهیه نمایید.

 

 املاح و ویتامینی که در چیبس میوه وجود دارد سبب تقویت استخوانها و …میشود .همچنین میتواند 

روش‌های مختلف خشک کردن، اثرات کم و بیش متفاوتی بر روی مقدار مواد مغذی میوه‌ی خشک شده دارد. روش خانگی یعنی پهن کردن میوه‌ها در جلوی آفتاب موجب ضایع شدن شدید ویتامین C و برخی دیگر از مواد مغذی می‌شود. در برخی موارد به منظور تسهیل فرآیند خشک کردن و کشتن میکروب‌های بیماری‌زا، ابتدا مدت کمی میوه‌ها را می‌جوشانند یا بخار می‌دهند. این کار باعث حفظ تیامین (ویتامینB1) و پیش ساز ویتامین A (بتاکاروتن) در میوه‌ها می‌شود؛ اما مقدار ویتامین C را بیشتر کاهش می‌دهد. در بعضی دیگر از موارد، پیش از شروع خشک کردن میوه، از مواد دیگری مانند دی اکسید سولفور استفاده می‌کنند که این کار به حفظ برخی مواد مغذی مانند ویتامین A و C کمک می‌کند، ولی برخی دیگر از مواد مغذی (مثلا ویتامین B1) را از بین می‌برد. خشک کردن با دمای بالا موجب کاهش کیفیت پروتئین و ایجاد مشکل در هضم پروتئین میوه‌ها توسط بدن می‌شود.

  چند ایده خرید خشک کن میوه

نحوه استفاده از خشک کن میوه

آیا می‌توان به‌جای آن از فر استفاده کرد؟

خشک‌کن‌ها آب میان‌بافتی مواد غذایی را بدون هیچ پختی خشک می‌کنند. دستگاه‌های میوه خشک‌ کن برای انجام این فرایند به المنت حرارتی و فن مجهزند. المنت حرارتی گرما تولید می‌کند و فن گرمای تولیدشده را داخل دستگاه به‌گردش درمی‌آورد.

حتما می‌پرسید مگر نمی‌شود همین کار را داخل فر انجام داد؟ راستش نتیجه کار در فر به‌خوبی میوه خشک‌ کن‌‌ درنمی‌آید! فرهای ترکیبی یا کامبی (فرهایی که یک‌جا از سیستم بخارپز و کانوِکشن  برخوردارند)، البته مدل‌بالاها، معمولا تنظیمات ویژه خشک‌کن هم دارند. اما بیشتر فرهای کانوکشن یا فن‌دار و همچنین فرهای معمولی قادر به تولید گرمای با مختصات لازم برای خشک‌کردن مواد غذایی نیستند و نقاط غیر هم‌دما ایجاد می‌کنند.

دمای داخل فر برای خشک کردن میوه  سبزی زیاد است و بجای خشک کردن میوه آنرا میپزد. همچنین مواد مغذی را ازبین میبرد . خشک کن ها در مقایسه با فر مصرف بالاتری دارد.

بهترین دستگاه خشک کن کدام مارک است؟

اما بهترین روش خشک کردن میوه و تهیه چیبس میوه خشک کردن میوه در دستگاههای خشک کن امید صنعت است.این دستگاهها در سه نمونه خانگی و نیمه صنعتی و صنعتی به بازار عرضه میگردد.همچنین ۱۸ماه بی قید و شرط گارانتی دارد.و نیز ۱۰سال خدمات پس از فروش و ارسال رایگان به محل از دیگر مزیت های خرید از فروشگاه امید صنعت است.
سلامت نیوز: ارزش غذایی میوه‌های خشک

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *