مشخصات هیتر گلخانه ای

مشخصات هیتر گلخانه ای

مشخصات هیتر گلخانه ای

مشخصات هیتر گلخانه ای برای انواع گلخانه ها: شاید شما هم یک گلخانه بزرگ داشته باشید و این دغدغه را داشته باشید  که نکنه محصولاتم سرمازده یا بسوزد ;مااین مشکل شما را حل کرده ایم با مقالات ما در سایت امید صنعت همراه باشید.

مشخصات هیتر گلخانه ای برای انواع گلخانه ها

همانطور که میدانیم گلخانه ها از عایق مناسبی ساخته نشده است ،تنها عایق گلخانه یک پوشش پلاستیکی و دیواره اهنی است،که گرمارا در خود حفظ نمیکند.

بعضی ها برای حفظ گرما از چندین بخاری در گلخانه استفاده میکنند ،بعضی دیگر نیز از هیتر خانگی استفاده میکنند که با وجود چند بخاری دمای گلخانه را نمیتوانند به حد مناسب برسانند.

استفاده از جت هیتر گازییا گازوییلی:

جت هیتر به هیچ عنوان مناسب گلخانه نیست جت هیتر را شما میتوانید برای مرغداری ها استفاده کنید.دلیل این امر هم در مبحث جت هیتر مرغداری امده است.

جت هیتر مرغداری ها با هن های قوی که دارن الاینده های محیطی را به بیرون از ساختمان هدایت میکننداما در گلخانه ها برعکس اعتقاد عامه مردم که فتوسنتز گیاهان را بیشتر میکند اتفاق میفتد . گل ها و گیاهان فقط دی اکسید کربن  ( CO2 ) را به اکسیژن تبدیل می کنند و مابقی آلاینده ها مانند گوگرد، مونوکسید کربن (CO) ، فسفر و … هم چنان در محیط گلخانه باقی خواهند ماند و بر روی گل ها خواهند نشست.

 استفاده از جت هیتر برقی در گلخانه

جت هیتر برقی نسبت به جت هیتر گازی یا گازوئیلی دارای مزیت است و این مزیت به عدم تولید هوای آلوده در آن مربوط می شود زیرا جت هیتر های برقی از المنت یا لامپ برای تولید گرما استفاده می کنند و در پشت این المنت ها فن قرار دارد که گرما را در محیط گلخانه پخش می کند، پس استفاده از جت هیتر های برقی بسیار مناسب می باشد زیرا هیچ گونه آلاینده ای تولید نمی کند ولی باید به نکته مهمی نیز توجه نمایید، برخی از جت هیتر های برقی از استاندارد لازم و گواهی نامه های بین المللی برخوردار نیستند و میزان برق مصرفی آنها خیلی بیشتر از میزان گرمای تولید شده می باشد، بنابراین در خرید جت هیتر های برقی به گواهی نامه های بین المللی، استاندارد ملی و برچسب انرژی درج شده بر روی آن توجه کافی داشته باشید.

در صورتی که هیتر برقی مورد نظر شما دارای برچسب انرژی A ، استاندارد های بین المللی و ترموستات محیطی کنترل دما باشد، همچنین اگر با میزان برق مصرفی و هزینه آن مشکل ندارید ، می توان آن را به عنوان گزینه ای مناسب برای تولید گرما در گلخانه های کوچک به حساب آورد، زیرا وجود ترموستات محیطی در مصرف کمتر برق بسیار تاثیر گذار خواهد بود، ترموستات محیطی دمای محیط گلخانه را دائما کنترل خواهد نمود و به محض کاهش دما هیتر را روشن نموده و به محض افزایش بیش از حد دمای گلخانه هیتر را خاموش خواهد نمود.

  دستگاه خشک کن میوه و سبزی

ولی ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که جت هیتر های برقی فقط برای گلخانه های کوچک کاربرد خواهد داشت و برای گلخانه های بالاتر از ۳۰ الی ۵۰ متر مربع اصلا صرفه اقتصادی نخواهد داشت و هیتر مناسب گلخانه نخواهد بود.

همانطور که در قسمت فوق نیز اشاره شد و نکاتی در مورد انتخاب صحیح هیتر مناسب گلخانه درج گردید ، در مورد هیتر مخصوص گلخانه ،  در این هیتر ها از سیستم آتش درون برای تامین گرمای مورد نیاز گلخانه استفاده می شود که از ورود هر گونه گاز سمی یا مواد آلاینده صنعتی به داخل گلخانه جلوگیری به عمل می آورد. زیرا درون این هیتر ها از یک کوره، چند رادیاتور و تعدادی لوله فولادی استفاده شده که آتش توسط مشعل دورن این کوره شروع به اشتعال نموده و به گرم کردن کوره، رادیاتور و لوله ها می انجامد. سپس فن های قوی موجود در پشت کوره، هوای سرد را به درون کوره دمیده و این هوا هنگام خروج از هیتر کاملا داغ بوده و گلخانه شما را بلافاصله گرم خواهد نمود. تمامی گاز ها و مواد آلاینده نیز از اگزوز هیتر به بیرون از محیط گلخانه انتقال می یابند..

اگر گلخانه شما بزرگ می باشد و حدود مساحت ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ متر مربع را شامل می شود، بهتر است از هیتر های گازی یا گازوئیلی استفاده نمایید تا هزینه کمتری برای شما داشته باشد. بعلاوه باید به این نکته مهم نیز توجه فرمایید که هیتر های گازی یا گازوئیلی به دلیل تولید گاز های سمی دارای دودکش هستند و شما هنگام استفاده از این بخاری های گلخانه ای باید مکانی را برای نصب دودکش در گلخانه خود در نظر بگیرید.

 اگر گلخانه کوچکی در حدود ۱۰ الی ۵۰ متر مربع دارید، استفاده از یک بخاری گازی خانگی یا جت هیتر برقی و یا هیتر برقی خانگی برای گرمایش گلخانه کفایت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *