فروش انواع دستگاه خشک کن چای

فروش انواع دستگاه خشک کن چای

فروش انواع دستگاه خشک کن چای

چای یکی از نوشیدنی های پرطرفدار در بین مردم جهان است این گیاه پرخاصیت از درختچه های چای بدست میاید و طی فرایندی تبدیل به چای سیاه میشود .کارخانه اطمینان خشک کن یکی از تولید کنندگان دستگاههای خشک کن چای است و  با فروش انواع دستگاه خشک کن چای در کشور مقام اول دارد .

تاریخچه چای

میگویند در امپراطوری چین ، شخصی را بخاطر اتهامی که به وی بسته بودند وی را به محلی تبعید کردند .این شخص نه آبی برای نوشیدن و نه غذایی برای صرف کردن داشت تا ایتگه درختچه چای را دید و تصمیم گرفت از برگهای چای تغذیه کند مدتی طول نگشید که بدنش دوباره جان گرفت و سرحال امد تصمیم گرفت به نزد امپراطور برود و از کشفی که کرده است ایشان را مطلع سازد…

انواع چای

چای سفید

چای سفید نوعی چای است که از جوانه‌ها و گلبرگ‌های تازه گیاه چای به دست می‌آید. برخی خواص چای سفید را می‌توان کاهش خطر ابتلا به سرطان، رفع اختلالات قلب و عروق و بهبود سلامت دهان دانست. چای سفید دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد پیری است و مصرف آن به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند.

نام گذاری چای سفید ناشی از پرزهای سفید نقره‌ای جوانه‌های نشکفته گیاه چای است که به آن ظاهری سفید می‌دهد، هر چند دم کرده آن به رنگ زرد کم رنگ است.

چای سبز 

چای سبز از برگهای سبز گیاه چای بوجود میاید که این برگها دیکر مراحل تولید چای سیاه را نمیگذرانند و فقط به طور مستقیم خشک میشوند .

چای سیاه 

چای سیاه ، از  فرایندی که روی چای سبز انجام میشود چای سیاه تولید میشود .

مراحل تولید چای سیاه

تهیه چای در اولین مرحله چیدن برگهای درختچه چای است که به دو روش سنتی و صنعتی میباشد. لازم به ذکر است با وجود بهترین ماشین الات برای چیدن چای ؛ باز هم روش سنتی مورد پسند است زیرا در این قسمت چای مرغوب را باید با دوبرگ و یک غنچه چید …

تولید چای سیاه به مراتب از چای سبز مشکل تر است در تولید چای چندین پروسه لازم است تا چای مرغوب بدست اید .هر برگ چای سیاه تا به دست ما برسد باید چندین مرحله سخت را بپیماید

-پلاس

-مالش

-تخمیر

-طبقه بندی

 

خشک کن چای

مراحل تولید چای سیاه از صفر تا ۱۰۰

۱) مرحله پلاس :

مرحله پلاس اولین مرحله تولید چای است در این مرحله دو روش وجود دارد اول روش طبیعی و دومین روش ماشینی یا همان صنعتی است .ما هر دو روش را برایتان شرح می دهیم :

روش طبیعی در مرحله پلاس

روش طبیعی یا سنتی چای را روی زمین پهن می کنند که زمان خشک شدن چای طولانی مدت است و بسته به شرایط اب و هوایی بیش از دو روز زمان می برد . مرحله پلاس همان پلاسیده شدن است که  در برگهای سبز چای ، تغییرات شیمیایی و فیزیکی رخ می دهد ، این مرحله از تولید چای سیاه یکی از مهم ترین قسمت هاست زیرا عطر طعم و مزه چای به این مرحله بستگی دارد.

روش ماشینی در مرحله پلاس

در این مرحله ماشین الات صنعتی اطمینان خشک کن با حرارت و سرعت وزش هوا و سرعت تبخیر را تحت نظارت دارند این مرحله دیگر طولانی مدت نیست بلکه در کوتاهترین مدت دستگاه  به خشک کردن و پلاسیده شدن برگها کمک میکند .

در روش صنعتی پلاس از چهار نوع ماشین استفاده میشود

الف -ماشین تراف

ب- ماشین تونل پلاس

ج- ماشین پلاس گردان

د-ماشین پلاس روسی

ماشین الات پلاس بهترین روش برای تولید چای هستند زیرا روش سنتی منسوخ شده و امروزه صنعت و سرعت حرف اول را میزند .

  خشک کن دمنوش لاغری

مرحله مالش

در این مرحله باید مرحله پلاس تکمیل شود زیرا در مرحله پلاس بعضی از برگها کاملا پلاسیده نمی شود و برای بهتر شدن پروسه پلاس باید مرحله مالش را به اجرا در آورد . در این مرحله چای هایی که سالم مانده اند را مالش میدهند تا به  سطح برگ اسیب وارد اید و مرحله اکسیده شدن را بوجود اورد .

آیا میدانید در این مرحله چه اتفاقی میوفتند ؟

این مرحله دومین مرحله از تولید چای است در این مرحله سه نوع چای تولید می شود .

تولید سه چای !؟ بله تعجب نکنید سه نوع چای در این مرحله تولید میشود .

مراحل تولید چای در این مرحله برگها را از نظر اندازه تقسیم بندی می کند برگهای نازک و نو رسته برگهای لطیف پنجی و برگهای ضخیم تر 

 مرحله غربالگری برگها در مرحله مالش اتفاق میوفتد .

اولین مرحله چای مالش گروه ۱ : در این مرحله غنچه و سر برگهای لطیف بخاطر لطافت یک بار مالش داده می شوند.

چای مالش ۲: ضخامت این برگها کمی بیشتر از مرحله اول است و دومین برگها و نزدیک ساقه انهاست این مرحله دوبار مالش می خورد

چای مالش۳: این مرحله ساقه و برگهای بسیار ضخیم است که حداقل ۴یا ۵بار تحت مالش قرار می گیرد .

چای قلمی چیست ؟ ایا تا بحال فکر کرده اید که چای قلمی چگونه تولید می شود ؟ روش تولید چای قلمی به این صورت است که در مرحله مال ، برگهای چای لطیف و ابدار پس از سه بار مالش نرم می شود و بدور رگ برگ ها تابیده می شود و به صورت رشته های نازک و باریک در می اید .( همانطور که میدانید چای قلمی گرانترین نوع چای است ).

 

سومین مرحله از تولید چای سیاه ، تخمیر

این مرحله از تولید چای یکمرحله بیو شیمیایی است زیرا در این مرحله تخمیر برگهای پوسیده نشده در این مرحله با سرعت فوق العاده ای انجام می شود .
تغییرات شیمیایی درون برگها در این مرحله کامل تر میشود مرغوبیت چای در این مرحله مشخص میشود و به طور کامل تر بگوییم قیمت چای در این مرحله مشخص میشود .
چای اصیل ایرانی ، با مزه فوق العاده  میتواند جزو بهترین های دنیا باشد .

 

چهارمین مرحله از تولید چای ، خشک کردن

این مرحله از تولید چای سیاه نیز همانند مراحل قبل بسیار مهم است . در این مرحله از خشک کردن باید فقط به یک هدف دست پیدا کرد و آن توقف کامل قسمت های قبل و در اخر حذف رطوبت از برگ چای است . 

در مرحله خشک کردن چای ، متاسفانه مقدار زیادی از عطر و طعم چای از بین می رود . در مرحله کردن میزان حرارت و مدت زمان خشک کردن را باید مدیریت کرد تا یک چای مرغوب با کیفیت و معطر تولید کرد

 
مرحله پنجم – طبقه بندی :

پس از طی مراحل بالا نوبت به دسته بندی و جداسازی برگ ها از نظر نوع ، کیفیت ، مرغوبیت ، اندازه و … می رسد تا برای بسته بندی و عرضه در بازار مصرف آماده شوند.

فروش انواع دستگاه خشک کن چای اطمینان خشک کن 

خشک کن چای خانگی

خشک کن ۳۰کیلویی

خشک کن ۵۰کیلویی

خشک کن چای ۶۰کیلویی

خشک کن چای ۹۰کیلویی

خشک کن چای ۱۱۰کیلویی

 

خشک کن نیمه صنعتی چای

خشک کن نیمه صنعتی  چای ۲۰۰کیلویی

خشک کن چای ۴۰۰کیلویی

خشک کن چای ۶۰۰کیلویی

حشک کن چای صنعتی

خشک کن چای ۸۰۰کیلویی

خشک کن ۱۰۰۰کیلویی چای

خشک کن ۱۵۰۰کیلویی چای

خشک کن ۲۰۰۰کیلویی چای

 

برای سفارش و خرید دستگاه خشک کن چای با شماره های ۰۹۱۹۸۲۰۱۲۷۶ و ۰۹۱۹۸۲۰۱۲۷۸ تماس بگیرید

 

 

5 پاسخ
  1. Javadmoradi
    Javadmoradi says:

    سلام.با دستگاه چای خشک کن میوه هم میشود خشک کرد؟مثل پرتقال.خشک کن ۱۱۰ کیلویی چند کشو دارد؟شما دستگاه مالش هم تولید می کنید؟؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *