لواشک به روش خانگی و صنعتی

طرز تهیه لواشک به روش سنتی و صنعتی

برای تهیه لواشک به روش خانگی و صنعتی تفاوتی در کارهای اولیه نمیکند در انواع لواشکها ابتدا با آب و یا وان شستشویاطمینان خشک کن  به شستشوی انواع میوه میپردازیم بعد ازشستشو میوه ها را میپزیم و با دستگاه له کن ( اسلایسر ) یا با روش دستی مواد را له میکنیم سپس در دستکاه خشک کن لواشک که در مدلهای متنوع است  خشک میکنیم انتخاب دستگاه خشک کن لواشک ، بستگی به میزان اواشک شما دارد .

تمام لواشک ها به همین طریق تهیه میشود و در هر دونوع روش سنتی و صنعتی تمام مراحل مذکور وجود دارد.

مواد تشکیل دهنده لواشک

معمولا برای تهیه لواشک از یک، ۲ یا چند نوع میوه با درجه رسیدگی نسبی که عطر، طعم، رنگ و خواص تغذیه‌ای و درمانی آنها ظاهر شده، ولی کمی‌ ترش‌مزه باشند، استفاده می‌شود. انواع آلوها، سیب، گلابی، زرشک، لیمو، زغال‌اخته و انار از جمله این میوه‌ها هستند که بر اثر ترکیب آنها با هم رنگ و طعم لواشک ایجاد می‌شود. معمولا در لواشک‌های صنعتی علاوه بر میوه از پکتین (ژلاتین گیاهی) برای ایجاد قوام، از اسیدهای آلی و نمک برای ایجاد طعم ترش و شور آن و افزایش ماندگاری و از شکر (گلوکز و ساکارز) برای تعدیل طعم ترش و شیرین‌ شدن و در برخی لواشک‌هایی که از میوه‌های خشک تهیه می‌شوند، از آب و دی‌اکسیدگوگرد استفاده می‌شود.

روش خشک کردن الو بخارا 

خواص موجود در لواشک

لواشک برای همه سنین مفید است بدلیل فیبر بالایی که دارد میتواند مسهل و ملین خوبی باشد و به حرکات روده ای کمک کنند.از طرفی رنگ‌دانه‌های آنتی‌اکسیدانی آنها تا حدودی به دفع رادیکال‌های مضر و سمی‌ بدن کمک می‌کند و حاوی درصد اندکی از ریزمغذی‌هاست. معمولا جوشاندن، تغلیظ و خشک‌ کردن، مقدار زیادی از ریزمغذی‌ها به ویژه ویتامین C لواشک را کاهش می‌دهد.

  خشک کن سبزی میوه وخراطین

خشک کن خانگی لواشک

از خشک کن ۲۰کیلویی تا ۶۰کیلویی میتوان به عنوان خشک کن خانگی لواشک استفاده کرد این نوع خشک کن از ۶سینی تا ۱۵سینی شروع میشود .

خشک کن صنعتی خشک کن

خشک کن های نیمه صنعتی و صنعتی تا ۲تن تولید کارخانه اطمینان خشک کن  است.

امیدواریم مقاله تهیه لواشک به روش خانگی و صنعتی مورد پسند خوانندگان گرامی قرار دارد.

شما علاقمندان میتوانید با روش های خشک کردن صنعتی و سنی انواع مواد غذایی اشناشوید 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *