سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

گلخانه ها به منظور بدست اوردن محصولات بهتر و سود بیشتر ایجاد شده اند .بنابراین سیستم های برودتی و گرمایشی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . در  فصل سرما ، سرمازدگی گل ها و گیاهان گلخانه بیشترین خسارت را به صاحبان انها وارد میکند .بنابراین باید از بهترین نوع سیستم گرمایشی بهرمند باشیم سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت تمام شده آن برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

 

 گرمایش گلخانه

یکی از مراحل تولید گیاه خوب و موفقیت در این راه سیستم گرمایشی و برودتی گلخانه هاست .

بهترین سیستم گرمایشی برای گیاهان گلخانه ای سیستم گرمایشی است که اولا مواد مضر تولید نکند و ثانیا سیستم کنترل ثابت داشته باشد .

همانطور که میدانید مناسبترین منابع انرژی شامل گاز طبیعی ، گاز LP ، مازوت ، چوب و برق است. قیمت ودر دسترس بودن این منابع بستگی به منطقه و محیط زیست شماست که از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است .

میزان انرژِی که گلخانه میخواهد بستگی به میزان اتلاف انرژِی از گلخانه دارد

اتلاف گرما از یک گلخانه معمولاً در هر سه حالت انتقال گرما رخ می دهد: رسانایی ، همرفت و تابش.

معمولاً بسیاری از انواع تبادل گرما به طور همزمان اتفاق می افتد.تقاضای گرما برای یک گلخانه به طور معمول با ترکیب هر سه تلفات به عنوان یک ضریب در یک معادله اتلاف گرما محاسبه می شود. 

 پس اولین کاری که برای سیستم گلخانه خود انحام  میدهید عایق بندی مناسب گلخانه است .

 عوامل موثر بر اتلاف گرما

اتلاف گرما در اثر نفوذ هوا به سن ، شرایط و نوع گلخانه بستگی دارد. گلخانه های قدیمی یا آنهایی که در شرایط ضعیف هستند به طور کلی شکاف هایی در اطراف درب ها یا سوراخ هایی در مواد پوششی وجود دارد که ممکن است مقدار زیادی هوای سرد از آنها وارد شود. گلخانه هایی که با ورق های بزرگ مواد لعاب ، ورقه های بزرگ شیشه الیاف یا یک لایه دو یا یک لایه پلاستیکی سفت و سخت یا انعطاف پذیر پوشانده شده اند ، نفوذ کمتری دارند .

 

سیستم تهویه گلخانه نیز تأثیر زیادی در نفوذ دارد. کرکره های فن ورودی و خروجی معمولاً در صورت بسته نشدن محکم به دلیل ضعف طراحی ، کثیفی ، خرابی یا عدم روغن کاری ، امکان تعویض هوای بزرگ را فراهم می کنند. دریچه های پنجره بهتر از کرکره های ورودی مهر و موم می شوند ، اما حتی برای بسته شدن مهر و موم نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. تابش خورشید وارد گلخانه می شود و توسط گیاهان ، خاک و وسایل گلخانه ای جذب می شود. سپس اجسام گرم این انرژی را به سمت خارج دوباره تابش می کنند. میزان اتلاف گرمای تابشی به نوع لعاب ، دمای محیط و میزان پوشش ابر بستگی دارد. مواد پلاستیکی و شیشه ای سفت و سخت “اثر گلخانه ای” را به نمایش می گذارند زیرا باعث می شود کمتر از ۴ درصد از اشعه گرمایی به خارج منتقل شود.

 

حداقل دمای طراحی

با کم کردن ۱۵ درجه فارنهایت از میانگین حداقل دمای روز ژانویه ، یک درجه حرارت مناسب خارجی برای استفاده در محاسبات طراحی بخاری (برای انتخاب اندازه بخاری) یافت می شود. نیاز دیگری که بخاری باید برآورده کند تأمین گرمای کافی برای جلوگیری از یخ زدگی گیاهان در دوره هایی با دمای بسیار پایین است.

سایر ملاحظات طراحی سیستم گرمایشی

گلخانه های پلاستیکی معمولاً در داخل محفظه از نظر رطوبت تجمع می یابند زیرا تقریباً هیچ شکاف و شکافی در خانه شیشه ای وجود ندارد. رطوبت بالا می تواند منجر به افزایش بیماری های برگ و گل شود. یک سیستم گرمایش هوای اجباری به مخلوط کردن هوای داخل خانه کمک می کند و به جلوگیری از تغییر دما در خانه کمک می کند. در حقیقت ، داشتن هواکش هایی در امتداد دیواره ها برای گردش و مخلوط کردن هوای گرم با هوای خنک کننده نزدیک به سطح ، مطلوب است. حتی اگر بخاری روشن نباشد می توان آنها را به طور مداوم در دوره های سرد کار کرد.

سیستم های کانال برای توزیع یکنواخت هوای گرم شده از کوره هوای گرم گرم مطلوب است. دو یا چند واحد گرمایشی کوچک به یک واحد بزرگتر ارجح هستند ، زیرا در صورت خرابی یک واحد ، دو واحد محافظت بیشتری دارند. دستگاه هشدار دهنده در صورت سو mal عملکرد سیستم گرمایشی یا در صورت قطع برق ، بیمه خوبی است. برخی از اپراتورهای گلخانه ای ترجیح می دهند که یک سیستم هشدار با باتری داشته باشند تا در صورت خارج شدن دما از حد قابل قبول به آنها هشدار دهند.

سیستم گرمایش

بخاری فضایی 

بخاری های فضایی واحد ، چه روی زمین نصب می شوند و چه از آنها پشتیبانی می کنند ، به طور معمول با گاز طبیعی یا بطری یا روغن مازوت سوخت می گیرند و از فن ها برای توزیع گرما استفاده می کنند. این سیستم به سرمایه گذاری نسبتاً متوسطی نیاز دارد ، نصب آن آسان است و امکان گسترش آسان امکانات را فراهم می کند. در صورت استفاده از بخاری های هوای واحدی ، باید از یکدیگر فاصله بگیرند و هدایت شوند تا کل منطقه را با هوای گرم بپوشانند.

دو نوع گرم کننده اصلی وجود دارد که برای گرمایش فضای گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند: منفذی و غیر قابل استفاده. بخاری سنتی با واحد گاز سوز ، گرما را از گازهای احتراق به خارج از گلخانه از طریق یک لوله دود انتقال می دهد. بخاری واحدی که اختراع نشده است ، گاز را می سوزاند و تمام گازهای احتراق را مستقیماً به داخل گلخانه می ریزد ، بنابراین تقریباً تمام گرمای حاصل از سوخت برای گرم کردن هوا مصرف می شود.

چهار نوع بخاری واحد تهویه وجود دارد. بخاری های گرانشی ، تهویه شده با انرژی ، احتراق جدا شده و راندمان بالا

 بخاری های واحد تهویه جاذبه

بخاری های واحد تهویه جاذبه به شناوری حرارتی متکی هستند و از وزش باد از کنار لوله تخلیه برای تخلیه گازهای دودکش استفاده می کنند. این بخاری ها از هوا برای احتراق استفاده می کنند که ۲٪ از دست دادن بازده است و برخی از بخاری ها از چراغ های خلبان مداوم استفاده می کنند که مقدار کمی انرژی اضافی را مصرف می کنند. بازده حرارتی بخاری واحد تهویه شده ۸۰٪ است.

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت بخاری های واحد تهویه

 

بخاری های واحد بادی

یک بخاری با سیستم تهویه دارای یک دمنده کوچک است که مقدار مناسب هوا را برای احتراق اندازه گیری می کند و گازهای دودکش را از بین می برد. دمنده فقط در زمان شلیک بخاری کار می کند. در این نوع بخاری های واحد از یک لوله اگزوز کوچکتر استفاده می شود که می تواند از طریق دیواره گلخانه به صورت افقی عبور کند و هزینه های نصب را کاهش داده و مانند میراگر دریچه ای برای به حداقل رساندن تلفات شناوری حرارتی عمل می کند. بخاری های گازسوز با گاز اغلب از یک خلبان متناوب یا الکترونیکی استفاده می کنند ، که باعث کاهش شعله ور شدن و استفاده از گاز خلبان می شود. بازده فصلی یک بخاری با واحد تهویه هوا معمولاً حدود ۷۸٪ با بازده حرارتی ۸۰٪ است.

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

شکل ۱۷٫۳٫۲ بخاری های واحد بادی

 

 بخاری های واحد احتراق جدا شده

بخاری احتراق جداگانه برای مناطق گرمایش طراحی شده است که دارای فشار منفی یا رطوبت بالا ، محیط های گرد و غبار یا خورنده هستند. این بخاری ها از یک اگزوز منفذ هوا استفاده می کنند و دارای مجرای ورودی هوای جداگانه برای هوای احتراق هستند. گلخانه های پلاستیکی مدرن با درزهای کمتری نسبت به گلخانه های شیشه ای ساخته شده اند و بنابراین سرعت نفوذ کمی دارند ، ممکن است در زمان اوج گرمایش برای بسیاری از انواع بخاری های واحد ، از اکسیژن کافی در گلخانه استفاده شود تا باعث احتراق ضعیف شود یا باعث ایجاد گازهای دودکش شود. از طریق لوله دودکش به داخل گلخانه کشیده می شود. در صورت قرارگرفتن گلخانه در منطقه بادی یا در صورت استفاده ناخواسته همزمان از فن های خروجی و بخاری ها ، پس انداز گازهای دودکش دار می تواند مشکل ساز شود. بازده حرارتی این بخاری ها ۸۰٪ است.

 بخاری متراکم با کارایی بالا

این بخاری ها مقداری از رطوبت حاصل از گاز دودکش را متراکم می کنند تا انرژی بیشتری از آن خارج شود. این فناوری سالهاست که وجود داشته و در اکثر کوره های مسکونی که امروزه به فروش می رسند استفاده می شود. بخاری های چگالشی با راندمان بالا از یک اگزوز خارج شده از انرژی و یک ورودی هوای جداگانه استفاده می کنند ، بنابراین هوای گرم شده گلخانه ای برای احتراق استفاده نمی شود و برای تخلیه میعانات اسیدی به تخلیه یا راه دیگری نیاز دارند. هر دو بازده حرارتی و فصلی به طور معمول حدود ۹۳٪ است. بخاری های چگالشی با بازده بالا گران تر از انواع دیگر هستند اما هوای گرم شده بیشتری را در هر واحد سوخت تأمین می کنند.

 بخاری های واحد قابل حمل

بخاری های واحد قابل حمل اغلب برای گرمایش موقتی یا اضطراری استفاده می شوند و با روغن گرم کننده نفت سفید یا گاز LP کار می کنند. این واحدهای ساخته نشده برای استفاده در سازه های بسته مناسب نیستند زیرا فاقد تخلیه ورودی هوا هستند. اگر از واحدهای قابل حمل برای گرمایش گلخانه ای اضطراری یا موقتی استفاده می کنید ، فقط از واحدهای گاز LP استفاده کنید و دریچه ای را باز کنید یا درب را باز کنید تا اکسیژن سوزانده شده توسط بخاری را جایگزین کنید.

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

بخاری های واحد قابل حمل

 

سیستم آب گرم

می توان از سیستم های آب گرم با استفاده از لوله کشی هایی که می توانند به صورت محیطی ، زیر نیمکت ها یا بخاری های واحد با فشار هوای بالا استفاده شوند ، استفاده کرد. اینها به دیگ بخار ، شیرآلات و سایر کنترل های لازم نیاز دارند. با این حال ، نصب یک سیستم آب گرم ساده تر است و به طور معمول به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به سیستم بخار نیاز دارد. گرمایش و سرمایش لوله ها کندتر است ، اما دما معمولاً یکنواخت تر است. سیستم های آب گرم عمدتا در محدوده های کمتری استفاده می شوند.

  هیتر گرمایشی کارخانه اطمینان هواساز

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

سیستم آب گرم

 

سیستم گرمایش بخار

سیستم گرمایش بخار بسته به اندازه و نوع دیگ بخار به دیگ بخار ، شیرآلات ، تله ها و سایر کنترل ها نیاز دارد. بخار حرارت و سرمایش سریع خطوط بخار را فراهم می کند و معمولاً طول لوله مورد نیاز کمتر است. خطوط ممکن است صاف یا پره ای باشند و تقریباً در هر ۳ لیتر گرما باید بالای سر و در حدود ۳/۲ در امتداد دیواره های جانبی باشد. خطوط را می توان در زیر نیمکت ها یا با بخاری های واحد با فشار هوای بال قرار داد. سیستم بخار همچنین امکان استفاده از بخار برای پاستوریزاسیون خاک را فراهم می کند. سیستم بخار نیاز به سرمایه گذاری اولیه بالایی دارد. اما امید به زندگی طولانی است. سیستم های گرمایشی بخار اغلب در دامنه های وسیع مورد استفاده قرار می گیرند زیرا می توان بخار را در فواصل طولانی به طور م efficientثر حمل کرد.

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

شکل بخاری بخار 

دیگ بخار باید بخار یا آب گرم را به داخل گلخانه توزیع کند ، روشهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که در زیر نشان داده شده است:

 • توزیع گرمایش ریل لوله

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

 • توزیع گرمایش بالابر

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

 • تحت توزیع گرما نیمکت

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

 • در توزیع گرما در طبقه

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

 • توزیع گرمای سربار

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

 • توزیع گرما در محیط

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

 بخاری های تابشی واحد

بخاری تابشی ، برخلاف سیستم های هوای گرم (مانند بخاری های واحد هوای اجباری) ، منبع گرما را به سطح کف می رساند ، نه به سقف. انرژی تابشی قدیمی ترین شکل گرمایش است که برای تأمین آسایش استفاده می شود و پایه ای برای همه سیستم های گرمایشی است. انرژی تابشی کاملاً خالص است و توسط جسمی بدون تماس فیزیکی با منبع گرما یا با گرم کردن هوای اطراف جذب می شود ، مانند موردی که در سیستم های هوای همرفتی و اجباری وجود دارد. بخاری های تابشی کارآمدترین و م effectiveثرترین روشی است که در آن می توان “گرما” را در شرایط متنوعی که در انبارها ، گاراژها ، انبارها و همچنین بزرگترین امکاناتی که تصور می شود ، تأمین کرد. گازهای گرم از طریق لوله تابشی یا توسط فشار خلا (منفی) یا قدرت (مثبت) منتقل می شوند.انرژی تابشی تولید شده توسط بازتابنده هایی که در بالای لوله های تابشی قرار گرفته اند به سمت پایین هدایت می شود. کف به طور معمول بزرگترین جرم در هر ساختمان است. بنابراین کف منبع اصلی گرما می شود. یک سیستم گرمایشی تابشی با گاز از خروجی تابش خورشید تقلید می کند. لوله تابشی مانند خورشید انرژی تابشی را از همه جهات ساطع می کند. از دست دادن همرفت از یک لوله تابشی که توسط بازتابنده پوشانده نشده است ، عالی است. بازتابنده هایی که در بالای لوله تابشی قرار گرفته اند ، انرژی تابشی را به سمت ناحیه کف هدایت می کنند. انرژی تابشی هنگام جذب توسط اجسامی که در مسیر قرار دارند ، به گرما تبدیل می شود. انرژی تابشی توسط غرق کننده های حرارتی ساختمان ، یعنی کف بتونی ، ماشین آلات ، وسایل و غیره جذب می شود. این مخزن گرمایی همان چیزی است که به نوبه خود انرژی را برای “گرمی” که در هوای اطراف احساس می شود دوباره تابش می کند.از آنجا که طبقه بندی هوا (اختلاف بین دمای کف و دمای سقف) به طور قابل توجهی کمتر از سیستم های هوای گرم و اجباری معمولی است ، از دست دادن گرما در ساختار بسیار کاهش می یابد و در نتیجه صرفه جویی زیادی در دلار گرم می شود.

 

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

بخاری های تابشی

سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت

 سیستم گرمایش خورشیدی

گرمایش خورشیدی غالباً به عنوان جزئی یا کلی جایگزین سیستم های گرمایش سوخت فسیلی استفاده می شود. امروزه تعداد کمی سیستم گرمایش خورشیدی در گلخانه ها وجود دارد.اجزای کلی سیستم گرمایش خورشیدی کلکتور ، تأسیسات ذخیره گرما ، مبادله برای انتقال گرمای حاصل از خورشید به هوای گلخانه ، بخاری پشتیبان جهت استفاده در صورت عدم کفایت گرمایش خورشیدی و مجموعه کنترل ها است.  

کلکتورهای حرارتی خورشیدی مختلفی وجود دارند ، اما بیشتر به جمع کننده های صفحه تخت توجه شده است. این شامل یک صفحه تخت سیاه (پلاستیک صلب ، پلاستیک فیلم ، ورق فلز یا صفحه) برای جذب انرژی خورشید است. صفحه در طرف خورشید توسط دو یا چند لایه شیشه ای یا پلاستیکی شفاف و در قسمت پشتی توسط عایق پوشانده شده است. لایه های محصور کننده برای نگهداری گرمای جمع شده در داخل کلکتور عمل می کنند. آب یا هوا از طریق لوله های مسی قرار گرفته روی صفحه سیاه عبور داده می شود و گرمای محصور شده را جذب کرده و به انبار ذخیره می کند. یک گلخانه را می توان به عنوان جمع کننده خورشیدی در نظر گرفت. مقداری از گرمای جمع شده آن در خاک ، گیاهان ، قاب گلخانه ، کف و غیره ذخیره می شود. گرمای باقیمانده برای رشد گیاه بیش از حد است و بنابراین به بیرون تخلیه می شود.گرمای تخلیه بیش از حد به همان خوبی می تواند به یک بستر سنگی جهت ذخیره سازی و استفاده بعدی در طی یک دوره گرمایش هدایت شود. جمع آوری گرما توسط کلکتور صفحه تخت وقتی کارآمد است که جمع کننده عمود بر خورشید در ظهر خورشید قرار گیرد. بر اساس مکان ها ، گرمای مشتق شده می تواند ۲۰ تا ۵۰ درصد از گرمای مورد نیاز را تأمین کند.

 

 

 

 فاکتورهایی برای در نظر گرفتن هنگام انتخاب سیستم گرمایش گلخانه ای

 1. قبل از تعیین نوع سیستم مورد استفاده ، لازم است مقدار گرمای مورد نیاز را محاسبه کنید. به یاد داشته باشید که این باید بر اساس شرایط نامساعدی باشد که منطقی انتظار دارید با آن روبرو شوید.

 2. حداقل دمای داخلی بستگی به نوع گیاهان برای پرورش دارد. تصمیم بگیرید که آیا فقط می خواهید گیاهان را از آسیب شدید نجات دهید یا می خواهید رشد طبیعی یا تقریباً طبیعی ادامه یابد. سپس درجه حرارت مورد نیاز برای رسیدن به هدف خود را تعیین کنید ، حداقل دمای نامطلوب مورد انتظار را برای مکان خود کم کنید و دیفرانسیل را در درجه فارنهایت یا جایی که باید آماده شوید بدست آورید.

 3. یک روش آسان و نسبتاً دقیق برای تخمین میزان گرمای مورد نیاز را می توان با ضرب سطح گلخانه در حداکثر اختلاف دما برای نگهداری بدست آورد و این محصول چندین برابر ضریب انتقال گرما است که به پوشش گلخانه بستگی دارد و همچنین تحت تأثیر کیفیت ساخت قرار دارد. اگر خانه توسط یک لایه از فیلم پلی اتیلن (PE) یا پلاستیک سفت و سخت پوشانده شود ، از فاکتور ۱٫۰ تا ۱٫۲ استفاده می شود. ۱٫۰ یک گلخانه کاملاً محکم و محکم را در نظر می گیرد ، در حالیکه ۱٫۲ ساخت و ساز با کیفیت کمی کمتر و نشت بیشتر هوا را فرض می کند. همین تشبیه برای فاکتورهای انتقال مورد استفاده برای سایر مواد نیز صادق خواهد بود.

 4. همچنین ، سرعت باد بر عامل انتقال تأثیر می گذارد. هرچه سرعت باد بیشتر باشد ، اتلاف گرما بیشتر خواهد بود. اگر خانه با یک لایه دو لایه فیلم PE با فضای هوای حداقل ۳/۴ درجه سانتیگراد پوشانده شده باشد اما بیش از ۴ درجه سانتیگراد نباشد ، از ضریب ۷۵/۰ تا ۰ استفاده کنید. اگر گلخانه شیشه ای است از ضریب بین ۱٫۱ تا ۱٫۴ استفاده کنید. اگر خانه در مکانی بادخیز قرار دارد و نشت های زیادی برای نفوذ هوا وجود دارد ، ۱۰ درصد به مقادیر به دست آمده اضافه کنید. اگر خانه بسیار عالی ساخته شده باشد و از پانل های نسبتاً بزرگی استفاده شده باشد و اگر خانه از نوع ترمز بادی محافظت شود ، می توانید از ضریب انتقال حرارت کمتری در حدود ۱٫۰ استفاده کنید. سپس ورودی گرمایش مورد نیاز را محاسبه کرده و از مقدار آن برای تعیین طول لوله در سیستم های بخار و آب گرم یا اندازه بخاری های واحد استفاده کنید. در صورت استفاده از دیگ بخار مرکزی ،حداقل ۲۵ درصد برای تعیین اندازه دیگ اضافه کنید تا تلفات حرارتی در سیستم توزیع امکان پذیر شود.

 5. عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود ، کارایی واحد گرمایش است. بیشتر تولیدکنندگان تجهیزات گرمایشی هر دو ورودی و خروجی BTU / ساعت را نشان می دهند. محاسبات اندازه تجهیزات باید بر اساس ظرفیت خروجی باشد.

 6. در نتیجه ، گرمایش موفقیت آمیز گلخانه ها به اندازه گیری صحیح و نصب سیستم گرمایشی ، کنترل های مناسب و روش های بدست آوردن توزیع یکنواخت گرما بستگی دارد. نوعی ساخت گلخانه ، محصولات زراعی و سطح دمایی که باید حفظ شوند ، از فاکتورهای مهمی هستند که باید در انتخاب و طراحی هر سیستم گرمایش گلخانه ای در نظر گرفته شوند.

 7. سیستم گرمایش باید امکان گسترش آسان دامنه در آینده را فراهم کند و سیستم باید ظرفیت کافی برای جبران اتلاف حرارت از گلخانه را در شدیدترین شرایط داشته باشد. به طور معمول برای دمای کمی بالاتر از حداقل ۱۵ تا ۲۵ سال پایین همانطور که توسط سوابق محلی آب و هوا نشان داده شده است ، طراحی کنید.

 8. سیستم مناسبی از کنترلهای خودکار ارائه دهید. مهمترین کنترل در اکثر سیستمهای گرمایشی ترموستات است که برای کنترل عملکرد سیستم گرمایش استفاده می شود. به همین دلیل ، ترموستات باید در سطح گیاه قرار گیرد و از اشعه مستقیم خورشید محافظت شود و باید “هوای خط” را حس کند. ترموستات برای گلخانه ها باید حداقل در دمای ۲-۳ درجه فارنهایت باشد. داشتن کنترل خوب بر روی سیستم گرمایشی کافی نیست. یک اپراتور باید بداند درجه کنترل دما برای نوع گیاهان تولید شده ضروری است.

 9. در صورت امکان ، سیستم گرمایشی را انتخاب کنید که به شما امکان تبدیل از یک منبع سوخت به منبع دیگر را بدهد. لطفا ما را در جهت بهبود عملکردمان در زمینه این مقاله سیستم گرمایشی گلخانه ومحاسبه قیمت یاری دهید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *