میوه خشک کن

خشک کن میوه

خشک کن میوه

آیا شما از طرفداران میوه خشک هستید ؟ ایا از خوردن میوه خشک لذت میبرید ؟ ایا دلتون میخواهد بدون میوه خشک کن  میوه خشک تهیه کنید ؟ ایا طرز تهیه میوه خشک را بلدید ؟

میوه خشک یا بهتر بگویم چیبس مبوه یکی از بهترین تنقلاتی است که تا به حال خورده ام نمی دانم نظر شما درباره میوه خشک چیست اما من واقعا از میوه خشک و عطر و طعمش خوشم میاید .اگر شما هم مثل من باشید پیشنهاد میکنم این متن را تا اخر بخونید .

دستگاه خشک کن میوه

دستگاه میوه خشک کن این روزها مهمان خونه همه ما شده است اما شاید شما از آن دسته افرادی باشید که توان خرید دستگاه خشک کن میوه را ندارید خب چه اشکالی دارد با کمی وقت میتوانید خودتان میوه خشک مصرفی خودتان را در منزل تهیه کنید .

من با روشهای خیلی اسان روش تهیه چیبس میوه در منزل رو اموزش میدم که اصلا نیازی به خرید دستگاه نداشته باشید فقط کافی است که این متن را تا اخر بخوانید .

ابتدا از اسانترین میوه شروع میکنم تا به سخت ترین میوه برسیم .

خشک کن میوه -خشک کردن سیب

 

روش خشک کردن سیب درختی

یک عدد سیب متوسط را اماده کنید و تمیز آنرا بشویید .با یک کارد بسیار تیز برش هایی به قطر نیم سانتی متر برش دهید .نوع برش سلیقه ای است من از میوه خشک گرد خوشم میومد شما میتوانید نیم دایره یا مربعی خرد کنید گفتم که کاملا سلیقه ای است .روی یک سینی مشبک یا پارچه تمیز سیب های برش داده را بچینید فقط لطفا روی هم نزارید چون موقع خشک شدن دچار مشکل میشوید .میوه ها را روی بخاری روی شمع قرار دهید یا روی شوفاژ با دمای بسیار پایین قرار دهید بعد از ۱روز میوه خشک شده دارید

مطلب مفید : روش خشک کردن موز

 

روش خشک کردن شلیل 

خشک کردن شلیل در منزل بدون خشک کن نیز امکان پذیر است  فقط کمی حوصله میخواهد .به روش خشک کردن سیب ، شما میوه ها را برش نازک دهید اما این بار هر چند ساعت یک بار میوه ها را پشت و رو کنید .

این نوشته را از دست ندهید : روش خشک کردن گیاهان دارویی

 

روش خشک کردن البالو 

البالو خشکه خیلی خوشمزه است بنابراین اگر با دستان خودتون خشک کنید دلچسب تر خواهد بود .البالو ها را بعد از شستن ( حتما بشویید زیرا سموم و الودگی روی میوه به سلامت بدن اسیب میرساند ) روی یک پارچه سفید زیر نور خورشید پهن کنید تا اب آن کاملا گرفته شود البالو ها را روی هم انبار نکیند زیرا خراب میشود .

  آموزش میوه خشک با خشک کن

این مطلب نیز مرتبط با موضوع است : خشک کردن الوچه

 

روش خشک کردن گلابی 

من این روش را خودم امتحان کردم واقعا عالی بود باز همانند دفعه های قبل میوه ها را برش دهید حال روی یک پارچه قرار دهید و روی شوفاژ قرار دهید در این روش اگر میخواهید میوه شما سیاه نشود کمی ابلیمو با انگشت روی میوه بمانید دیر سیاه نمیشود .

 

روش خشک کردن پرتقال ، نارنگی نارنج

پوشت میوه را حسابی بشویید حال میوه را با چاقوی تیز برش دهید گرد گرد زیباتر و شکیل تر است میوه ها را روی سینی بچینید و هر سه ساعت یک بار میوه را برعکس کنید بعد از سه روز کاملا خشک میشود .

 

خشک کن میوه

خشک کردن خرمالو با دستگاه خشک کن میوه

 

روش خشک کردن کیوی در منزل

خشک کردن کیوی در منزل مشکل است اما خود من به شخصه چند روز پیش خشک کردم .شما از میوه سفت استفاده کیند کیوی را پوست بگیرید وبا برشهای نازک ۳الی ۵میلیمتری خیلی ارام برش دهید حال روی یک پارچه تمیز و یا اگر از سینی استفاده میکنید حتما روی آن فویل بیندازید زیرا میچسبد . کنار شوفاژ یا بخاری بگذارید و هر سه الی چهار ساعت انرا برگردانید حتما تا روز خشک شدن انرا بچرخانید حدود ۳روز خشک کردن کیوی طول میکشد .

هدف از نوشتن مقاله این بود که بدون دستگاه خشک کن میوه نیز میتوان میوه خشک کرد .اما پیشنهاد من به شما اینست برای اسانی کار و جلوگیری از نفوذ الودگی به میوه ی خشک شده حتما انرا در دستکاه میوه خشک کن خشک کنید .زیرا عطر و طعم و مزه و رنگ میوه خشک شده حفظ میشود و محصول با کیفیت تری دارید . میوه خشک شده در دستگاه را میتوانید در هر اندازه ای خشک کنید و شما میتوانید در هر سینی خشک کن ، یک نوع میوه خشک کنید و در وقت خود صرفه جویی نمایید ؛ همچنین میتوانید در کنار هر حرفه ای که دارید این شغل را بعنوان شغل دوم ولی پر درامد برگزینید .

نوشته شده توسط : نداکنجی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *