خشک کن میوه و مواد غذایی

خشک کن میوه و مواد غذایی

خشک کن میوه و مواد غذایی

هدف از این مقاله آشنایی با خشک کن میوه و مواد غذایی  است . همانطور که میدانید فرایند خشک کردن مواد از گذشته های دور که هنوز بشر با برق و تکنولوژی اشنا نبود ، مرسوم بوده است . بهترین روش نگهداری از مواد خشک کردن آن است این روش میتواند بهترین جایگرین منجمد کردن مواد و نیز کنسرو کردن انهاست .

 

مزیت خشک کردن غذا ها

ماندگاری مواد غذایی خشک شده 

خشک کردن غذاها مزیت های بسیاری دارد یکی از انها نکهداری طولانی مدت از غذای خشک شده است زیرا در این روش با حذف کردن آب و رطوبت از مواد غذایی میتوانیم به مدت طولانی آنرا نگهداری کنیم و نیز در این روش دیگر فرصتی برای رشد و تکثیر باکتری ها باقی نمیماند 
 

فضای کمتری را اشغال میکند

خشک کردن مواد غذایی یک مزیت دیگری نیز دارد و آن اشغال کم فضاست .حذف آب از مواد غذایی سبب میشود جای کمتری اشغال کند . سوالی که در اینجا پیش میاید این است آیا در طعم و مزه غذا تاثیر نمیگذارد ؟باید بگوییم به هیچ وجه بعد از اضافه کردن آب به غذا دوباره به حالت اول باز میگردد و خیلی هم خوشمزه است .

چه مواد غذایی را میتوان خشک کرد

مواد غذایی که میتوان خشک کرد انواع غذاهای گوشتی و غیر گوشتی ، انواع اش ها ، حلیم ، سوپ ها ، انواع خورشت ها  ، کشک و قره قروت ، باسلوق و …

خشک کن میوه و مواد غذایی

روش خشک کردن مواد غذایی 

مواد غذایی و انواع غذاها را میتوان به دو روش خشک کرد 

  دانلود فیلم رضایت مشتری خشک کن میوه

ا) روش طبیعی

۲)روش مصنوعی

خشک کردن مواد غذایی به روش طبیعی

در این روش مواد غذایی را در ظرفی پهن کرده و در افتاب خشک میکنند کیفیت خیلی خوبی ندارد زیرا ممکن است یا مرطوب بماند و یا اینکه در اثر الودگی و گرد و غبار الوده شود.خشک کردن مواد غذایی باید در سطح چوبی یا استیل و یا فایبر گلاس صورت بگیرد. 

خشک کردن مواد غذایی به روش صنعتی

دستگاه خشک کن میوه و مواد غذایی  را برای خشک کردن مواد غذایی میتوان به عنوان بهترین روش خشک کردن مواد غذایی دانست زیرا در این روش مواد به صورت کاملا یک دست خشک میشود و به هیچ عنوان رطوبت در سطح آن باقی نمی ماند .

این روش بهترین روش است زیرا  مدت زمان کمتری برای خشک کردن مواد صرف میکنید .

امکان کپک زدگی در غذا کمتر است

مواد مغذی در این روش کمتر دستخوش تغییرات میشود 

نحوه خشک کردن مواد غذایی

برای آشنایی با محصولات خشک کن

و

خرید دستگاه خشک کن  نوشته را لمس کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *