خشک کن مایکروویو Microwave dryer

خشک کن مایکروویو Microwave dryer

خشک کن مایکروویو Microwave dryer

خشک کن مایکروویو Microwave dryer به دستگاهی گفته میشود که روش خشک کردن آن با بقیه روش ها کاملا متفاوت است .در این روش گرمای بسیار زیادی به محصول میرسد و سبب خشک کردن آن میشود علاوه بر این نرخ بالای گرمایش ، زمان پخت آن نیز به شدت کاهش میابد .از طرفی برای خشک کردن مقدار بسیار زیادی از مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد . خشک کن های مایکروویو برعکس موارد دیگر که بسیاری از ویتامین ها و مواد غذایی مفید را در فرایند خشک کردن از دست میدهد ؛ در این روش کیفیت مواد غذایی را بهبود میبخشد .اگر توجه کرده باشید در دستگاههای خشک کن معمولی مواد غذایی بعد از خشک شدن کوچکتر از حد معمولی میشدند اما در خشک کن مایکروویو به هیچ عنوان این اتفاق نمی افتد و کبفبت و اندازه مواد غذایی همچنان حفظ میشود .

امروزه در کنار خشک کن های مایکروویو ، روش ترکیبی جالبی برای خشک کردن مواد غذایی در پیش گرفته اند که به روش خشک کن ترکیبی مایکرویو شهرت دارد .

این روش ها ی ترکیبی را به ترتیب  ۱) خشک کن خلا مایکروویو ، خشک کن هوای گرم مایکروویو ، خشک کن یخ مایکروویو ، خشک کن هوای مایکروویو میباشند .

خشک کن مایکروویو Microwave dryer

دستگاههای خشک کن مایکروویو در کلیه موارد خشک کردن کاربرد دارد. زیرا در کمترین زمان ممکن حجم بالایی از محصول را خشک کرده و از طرفی برای محیط زیست نیز مفید میباشند 

همانطور که میدانید زمان خشک کردن و دقت در خشک کردن مواد این روزها حرف اول را در صنایع غذایی میرند بنابراین بهترین روش برای خشک کردن مواد غذایی همین روش مایکروویو است .

نحوه کار خشک کن های مایکرویو

خشک کن های مایکروویو بر عکس خشک کن های معمولی که از یک المنت یا مشعل برای گرم کردن مواد غذایی استفاده میشد ؛ در خشک کن های مایکروویو از امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا  که در مواذ غذایی  نفوذ میکند و منجر به خشک شدن انها میشود . برعکس انچیزی که فکر میکنید مایکرویو گرمانیست بلکه نوعی انرژی است که در تعامل با مواذ غذایی به صورت گرما در میاید .

  نحوه انتخاب دستگاه خشک کن مناسب

مکانیسم تبدیل انرژی مورد استفاده  در امواج مایکرویو چرخش دو قطبی است. در چرخش دو قطبی پردازش اجباری است که در داخل ماده اتفاق می افتد ، بسیاری از مولکول ها مانند آب دارای نامتقارن هستند یعنی به صورت تصادفی در حالت آرام (صفر) قرار دارند. هنگامی که میدان الکترومغناطیسی (مایکروویو) را القا می کند باعث می شود که استرس روی مولکول ها آنها را در تراز قرار دهد ، زیرا میدان الکترومغناطیسی تغییر قطبیت خود را به سمت صفر تغییر می دهد ، دیپلوم ها به جهت گیری حالت آرام باز می گردند و فقط با رسیدن میدان الکترومغناطیسی به سمت تراز می شوند. قطب معکوس. این تغییر قطب ها در میدان الکترومغناطیسی ، در میلیون ها بار در هر ثانیه اتفاق می افتد و باعث می شود که قطرها به طور مساوی میلیون ها بار در ثانیه تراز شوند و آرام شوند. این تغییر در قطرات منجر به تبدیل انرژی از انرژی ذخیره شده بالقوه به انرژی حرارتی می شود.

 
 

کاربرد دستگاه خشک کن مایکروویو Microwave dryer

کاربرد دستگاه خشک کن مایکروویو در صنایع مختلف میباشد 

  • صنایع شیمیایی
  • صنایع داروسازی و بیوشیمی
  • صنایع غذایی
  • نساجی
  • کارتن سازی و کاغذ سازی
  • صنعت پلاستیک سازی 
  • صنایع شیمیایی
 
 

 

 
 

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

 

 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *