خشک کن تونلی

خشک کن تونلی

دستگاه خشکن تونلی به صورت نواری و کانتینیوس می باشد.خشک کن کانتینیوس بسته به نوع محصول مورد خشک شدن به صورت یک یا سه طبقه ساخته می شود. این خشک کن صنعتی نسبت به خشک کن  بستر سیال، خشک کن تصعیدی و خشک کن تحت خلا دارای قیمت پایین تری می باشد و هزینه نگهداری و تعمیرات این خشک کن ارزان تر است .خشک کن تونلی در خطوط تولید سبزی خشک و میوه خشک و جهت کاهش رطوبت مواد قبل از دستگاه سرخ کن ،کاربرد دارد . ماشین سازی محبوب در طراحی خشک کن تونلی از نوارنقاله مقاوم به حرارت و یا نوار نقاله استیل استفاده نموده است در خط خشک کن جوانه گندم از مدل خشک کن با نوار نقاله نسوز و در خشک کن بادمجان و پیاز از خشک کن با نوار نقاله استیل استفاده شده است،همچنین نوار نقاله توری نسوز در بیشتر خشک کن های تونلی مورد کاربرد می باشد. در خشک کن سبزی بدلیل وزن حجمی پایین سبزیجات، تونل عریض و کم ارتفاع می باشد.در خشک کن میوه و موادی مانند پیاز عرض تونل خشک کن ،کمتر می باشد .

این مدل خشک کن خشک کننده تجاری طراحی شده اند تا تولید تجاری بسیاری از محصولات با کیفیت بالا را ارائه دهند. ماشین الات خشک کن  ایده آل برای خشک کردن طیف وسیعی از محصولات است. برای کاربرد های کم آب کم مصرف، خشک کن های تونلیسیستم خشک کن خشک کن صنعتی در عملکرد و قابلیت اطمینان بی نظیر هستند.

خشک کن های  طراحی شده و ساخته شده توسط متخصصان در سیستم های تجاری خشک کن، با قاب فولادی لوله ساخته می شوند. دیوارهای داخلی شامل یک فلز ورق سنگین و دیوارهای بیرونی مواد بام و سایدینگ با رنده بالا (عمدتا) هستند. مواد مضاعف حفاظت عالی از آب و هوا را فراهم می کند. پوسته بیرونی برای صرفه جویی در انرژی است. یک فن قدرتمند و مستقیم از نوع مشعل گاز خشک کننده باعث می شود تا خشک کن  به سطح تولید بسیار بالایی برخوردار باشد و با یکنواختی عالی تولید کند.

تولید بالا، ساخت و ساز با کیفیت و مصرف انرژی کم، اپراتورهای سیستم خشک کننده سیستم های تجاری Tunnel Dryer را مزیت واضح و قابل اندازه گیری نسبت به رقبا خود دارند.