خشک کن توت فرنگی

خشک کن توت فرنگی

خشک کن توت فرنگی

کمنر کسی هست که این میوه خوشمزه را دوست نداشته باشد در گذشته توت فرنگی فقط در فصل بهار بود و با امدنش خانواده ها از آن برای تهیه مربا و چیبس میوه استفاده میکردند اما امروزه با وجود گلخانه ها و پرورش توت فرنگی دیگر کسی تا بهار منتظر نمیماند و میتوان گفت جزو میوه های ۴ فصل شده است 

 

 

 

بهترین روش برای نگهداری طولانی مدت میوه ها خشک کردن آنهاست میوه خشک شده مدت بیشتری ماندگاری دارد و حمل آن اسان تر است بنابراین برای مسافرت های طولانی بهتر است میوه خشک شده همراه داشته باشید .خشک کردن توت فرنکی هم شباهت زیادی به خشک کردن توت سفید دارد اما بدلیل بافت سفت تری که دارد کمی با  توت سفید متفاوت است در قسمت ذیل مقاله به خشک کردت توت فرنکی با انواع روش ها میپردازیم

 

چگونه توت فرنگی خشک کنیم؟

میوه خشک کردن روشهای مختلفی دارد. در این مقاله ما به سه روش مرسوم آن میپردازیم …

موارد خشک کردن توت فرنگی 

  1. خشک کردن توت فرنگی با میوه خشک کن
  2. خشک کردن توت فرنگی با فر
  3. خشک کردن با توت فرنگی آفتاب

۱٫ خشک کردن توت فرنگی با خشک کن توت فرنگی

همانطور که میدانید دستگاههای خشک کن با حرارت غیر مستقیم آب سطح میوه را خشک میکنند این امر ارام ارام به سطوح میانی میوه نیز نفوذ گرده و میوه به طور کامل خشک میشود .

بسته به نوع میوه و نوع دستگاه میوه خشک کن، ۲۴ ساعت وقت لازم است تا میوه ها به صورت کامل خشک شوند. اگر قصد خشک کردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات را داشته باشید استفاده از دستگاه های میوه خشک کن یکی از بهترین گزینه هاست.

  کاملترین اطلاعات درباره خشک کن تونلی

روش انجام کار :

میوه خشک کن را روی تنظیمات خشک کردن میوه قرار دهید و اگر چنین تنظیماتی ندارد، آن را روی درجه ی حرارت ۵۷ درجه ی سانتی گراد بگذارید. توت فرنگی ها را درون خشک کن بچینید.

توت فرنگی ها در این دستگاه با توجه به میوه و ضخامت آن به ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارند. بعد از ۲۴ ساعت اول برای جلوگیری از خشک شدن بیش ازحد توت فرنگی ها آنها را مدام چک کنید.

میوه های خشک و ترد شده را جمع آوری کنید. میوه خشک باید نسبتا سفت باشند زیرا رطوبت آنها از بین رفته است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *