خشک کردن غذا

خشک کردن غذا

خشک کردن غذا

خشک کردن و فرایند خشک غذا ها هرگز نمی تواند جایگزین فریز کزدن و یا کنسروی کزن غذا ها باشد زیرا خشک کردن بهترین روش نگهداری از مواد غذایی است هر چند که چند سالی بجای فرایند خشک از روش فریز کردن و کنسرو کردن مواد غذایی استفاده می کردند وچندین سال طول کشید که باز دوباره روش نیاکان خود را پیش بگیریم البته اینبار با روش علمی تر .

خشک کردن مواد غذایی علاوه بر حفظ طعم و عطر مواد و همچنین سلامت بیشتر مواد غذایی دارای مزیت زیادی نیز می باشد و آن اینست که غذای خشک شده جای کمتری را نبست به فریز و یا کنسرو کردن اشغال می کند .

با حذف آب از فضای داخلی مواد غذایی در واقع آنرا اماده میکنیم تا ماندگاری آن بیشتر باشد همانطور که می دانید  زمانی که در لابه لای مواد غذایی آّ و رطوبت باشد محیط را برای رشد و تکثیر باگتری ها اماده میکند و این امر خود سبب فساد در مواذ غرایی تازه میشود .اما وقتی آب را با گرما از لابه لای مواد خارج میکنیم دیگر محالی برای رشد و تکثیر باقی نمیماند و ابن راز ماندگاری مواد خذایی خشک شده است .

با رشد روز افزون جمعیت نیاز بشر به مواد غذایی بیشتر شد و  ار طرفی وقت کمی که خانواده ها دارند و مشغله کاری آنها دیگر کسی فرصت طبخ برایش باقی نم ماند با یک لیوان آب گرم میتواند غذای خشک شده و اماده را به یک غذای تازه و خوشمزه تبدیل نماید .

  دستگاه خشک کن سیر

روش های خشک کردن روب مواد غذایی خشک شده تاثیر زیادی گذاشته است درست است که برای خشک کردن مواد غذایی افتاب رابه عنوان پیش فرض انتخاب کرده بودیم اما باید بگوییم خورشید روش خیلی خوبی برای خشک کردن مواد غذایی نیست  . زیرا در ۲۴ ساعت ما افتاب نداریم این امر سبب شد تا مخترعین به فکر تولید جایگزین خشک کردن مواد غذایی یعنی خشک کن غذا افتادند و دیری نپایید خشک کن مواد غذایی پا به عرصه مواد غذایی گذاشت .

خشک کن های مواد غذایی ارزانترین روش برای خشک کردن مواد غذایی هستند زیرا اگر کلیه هزینه ها را در کنار هم بگذاریم به این نتیجه خواهیم رسید که ما صاحب یک وسیله کم خرج و سود اور هستیم .

برای بازدید از فروشگاه محصولات اطمینان خشک کن  اینجا کلیک کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *