جت هیتر مرغداری

جت هیتر مرغداری

جت هیتر مرغداری

 

یکی از مهمترین وسایل مرغداریها جت هیتر است . این وسیله گرمایشی به دو نوع تقسیم میشود . در قسمت ذیل مقاله به تعریف انواع جت هیتر مرغداری و مزیت و مزایای آن می پردازیم.

 

 

 

 

انواع جت هیتر مرغداری

الف : با دودکش

ب: بدون دودکش

مزایا و مزیتهای جت هیتر مرغداری

شاید با خودتان فکر کنید نوع با دودکش آن بهتر است .اما این تفکر کاملا اشتباه است ، بازدهی کار دودکش دار از بدون دود کش کمتر است نوع بدون دودکش در حدود ۹۵% در حالیکه با دودکش ۵۵%الی۶۰% راندمان کار است. به همین دلیل است که استفاده از جت هیتر مرغداری دودکش‌دار استفاده بیشتری در انواع سالن‌های نگهداری و پرورش مرغداری، بوقلمون، بلدرچین و غیره دارند.

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام جت هیتر بدون دودکش مد نظر داشته باشید این است که استفاده از این دستگاه برای سالن‌ها بسیار اقتصادی است اما جت هیتر بدون دودکش برای گلخانه ها مناسب نیست به دلیل نبود راه خروج گازهای حاصل احتراق مانند دی اکسید کربن و مونواکسید کربن آن‌ها را نیز به داخل سالن هدایت می‌کند.

هیتر چیست؟

هر چیزی که بتواند تولید گرما کند هیتر نامیده می‌شود. هیتر در انگلیسی نیز با همین نام Heater شناخته می‌شود، که انواع مختلفی دارد.

اجزای داخلی جت هیتر مرغداری

فن به‌کار رفته در هیتر جت مرغداری از نوع فن آکسیال با متریال استیل می‌باشد. رایج‌ترین نوع فن به کار رفته در انواع هیتر جت مرغداری از نوع فن آکسیال با متریال استیل است.توان هوادهی این نوع فن‌ها در حدود ۴۰۰۰ متر مکعب بر ساعت می‌باشد.جنس به کار رفته شده در بدنه و کلاهک در هیتر جت مرغداری ازنوع استنلس استیل نگیر است و جنس کوره آن از استیل نسوز است. جنس مواد به کار به کار رفته شده سبب می‌شود تا جت هیتر مرغداری در مقابل رطوبت محیطی و دیگر عوامل مخبر مقاومت و دوام مناسبی را دشته باشند که در نهایت سبب افزایش طول عمر بالای سیستم می‌شود. یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع هیتر جت مرغداری کاهش هزینه‌های مرغداری است.

راندمان دستگاه بسیار بالا می‌باشد و مصرف سوخت آن نیز بسیار پایین است.

یکی از مزایای جت هیتر مرغداری تنوع زیاد این محصول است. برخی از این مدل‌ها به صورت پرتابل هستند که امکان جابه‌جایی دارند. به طوری که قلاب‌های روی دستگاه که جهت نصب از سقف بر روی دستگاه تعبیه می‌شود می‌توان جت هیتر را در سالن مرغداری بر روی چهار پایه چرخ‌دار سوار کرد و در  نقاط مختلف سالن  مرغداری جابه‌جا کردتا گرما در همه جا نفوذ کند.

برای بازدید از فروشگاه محصولات اطمینان خشک کن  اینجا کلیک کنید .

چرا باید از جت هیتراستفاده کنیم؟

جت هیتر مرغداری دارای تابلو برق کنترل به همراه سنسورهای هستند که زمانی که شعله خاموش شود، سوخت قطع شده و در صورت ایجاد مشکل به هر دلیل در کوره اجازه روشن شدن به بخاری مرغداری را نمی‌دهد که در نهایت این سبب می‌شود تا از تلفات در سالن مرغداری جلوگیری شود.

  هیتر گرمایشی کارخانه اطمینان هواساز

تابلوی برق جت هیتر

تابلوی برق اتوماتیک جت هیتر مرغداری این امکان را دارد تا ترموستات محیطی را بر روی آن نصب کنیم. نصب ترموستات سبب می‌شود تا میزان مصرف سوخت کاهش یابد و از اتلاف گرما جلوگیری می‌کند و در نهایت سبب افزایش طول عمر دستگاه می‌شود و کارآیی دستگاه را افزایش می‌دهد.

حرارت و تنظیم حرارت سالن‌های مرغداری یکی از مهم‌ترین نکاتی است که نقش بسزایی در سلامت جوجه‌ها و تولید مرغ دارد. این اهمیت در سنین ابتدایی و اوایل زندگی جوجه‌ها بیشتر است. جهت تامین گرمای مورد نیاز سالن، می‌توان از وسیله‌های گرمایشی متفاوتی استفاده کرد.

مهم‌ترین وسایل مورد استفاده جهت تامین گرمای مورد نیاز سالن‌های مرغداری عبارتند از:

بخاری

ساده‌ترین نوع وسیله گرما زا محسوب می‌شود که باید متناسب با قضای سالن و طول و عرض آن، یک یا چند بخاری در فواصل مساوی در داخل سالن نصب شود. نکته مهم هنگام استفاده از این بخاری این است که باید از چند دماسنج دقیق استفاده کنید، تا بتوانید دما را به صورت دقیق اندازه‌گیری کنید.

هیتر

هیتر یکی از متدوال‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده در مرغداری‌های می‌باشد. شکل ظاهری و نحوه کارکردن آن بسیار شبیه شوفاژ در منازل می‌باشد و منبع تولید حرارت یا هیتر در خارج از سالن قرار می‌گیرد که هوا را گرم کرده و با استفاده از بادبزن‌های قوی توسط کانال‌های تعبیه شده به داخل سالن فرستاده می‌شود. در طول سالن این کانال‌ها به صورت مرتب وجود دارند و در فواصل مساوی دارای دریچه‌هایی هستند که از آن‌ها هوای گرم وارد سالن می‌شود و بدین ترتیب دمای سالن به صورت یکنواخت می‌گردد.

برای تثبیت و یکنواخت کردن دما در حد دلخواه می‌توان از دستگاه ترموستات که در داخل سالن نصب می‌شود استفاده کد. سوخت این دستگاه‌ها نفت، گازوئیل یا گاز می‌باشد. هزینه ابتدایی راه‌اندازی این روش نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری است، اما در طولانی مدت هزینه‌ها کاهش خواهد پیدا کرد. علاوه بر کاهش هزینه در طولانی مدت، موارد دیگری نیز وجود دارند که استفاده از این روش را توجیه می‌کند. مواردی مانند بهداشتی بودن، کاهش هزینه نیروی کار.

نکات مهم در مورد نصب جت هیتر  چیست؟

  1. دستگاه را باید در فواصل جانبی مناسب از تجهیزات موجود در سالن مرغداری نصب و راه‌اندازی کرد.
  2. در هنگام نصب محل این دستگاه  باید به این نکته دقت کنید که محل نصب دستگاه طوری باشد که هوای تازه و پاک از سمت فن دستگاه بتوان به راحتی وارد دستگاه شود.
  3. در هنگام نصب توجه داشته باشید نیازی به دودکش و ..نیست .
  4. هیتر را از مواد قابل اشتعال باید دور کرد.

 

 

برای بازدید از فروشگاه محصولات اطمینان خشک کن  اینجا کلیک کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *