تهیه میوه خشک در منزل

تهیه میوه خشک در منزل

تهیه میوه خشک در منزل

مصرف میوه تازه در منزل شما چقدر است ؟ هفته ای چند کیلو میوه خریداری میکنید و چقدر اتلاف میوه دارید ؟ نگران نباشید ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است . گاهی اتفاق میوفتد که مهمان زیادی به منزل دعوت کرده اید بعد از مهمانی مقدار زیادی میوه باقی مانده است اگر نگه دارید امکان خراب شدن میوه ها وجود دارد ، چقدر میخواهید بذل و بخشش گنید ؟ ایا در فریزر میگذارید ؟ لواشک میکنید ؟ ترشی میوه ؟ سالاد میوه ؟ هرکسی روشی برای نگهداری میوه ها دارد اما طبق بررسی های به عمل امده میوه خشک شده بهترین گزینه نگهداری میوه است که هم برای سلامت بدن مفید است  و هم از اتلاف واسراف آن جلوگیری میکند ؛ما در این مقاله به شما طرز تهیه میوه خشک در منزل  را اموزش میدهیم تا هم در زمستان تنقلات مفیدی داشته باشید و هم اینکه از هزینه های گزاف خرید میوه خشک کاسته اید .

اموزش خشک کردن میوه در منزل

لازم نیست برای داشتن میوه خشک شده سبد به دست بگیرید و به سوپری برای خرید میوه تازه بروید اصلا و ابدا !!!!

میوه های موجود در یخچال منزل شما بهترین گزینه برای خشک کردن است ، هر چه استفاده نمیشود را بشوید پوست بگیرید .

خشک کردن سیب در منزل

سیب ها را بشویید در صورتی که پوست ضخیمی دارد پوست انرا بگیرید با چاقوی تیز ، روی تخته ساطور انرا به دونیم کرده و هسته میوه را دراورید ، حال با دقت فراوان میوه را با برش هایی ۳میلیمتری یک دست و یک اندازه برش دهید میوه های برش داده شده را روی پارچه سفید ویا سبد یا فویل بچینید آن را زیر نور افتاب پهن کنید /

  خشک کردن غذا

نکته مهم : سیب فوری سیاه میشود برای جلوگیری از این کار مقدار کمی ابلیمو روی میوه ها بمالید .

اگر در فصل زمستان این کار را میکنید بهتر است روی شوفاژ یا در حایی که گرمای مناسب دارد قرار دهید مراقب باشید هر جایی مناسب خشک کردن میوه نیست .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *