اموزش خشک کردن گوشت با دستگاه

اموزش خشک کردن گوشت با دستگاه

اموزش خشک کردن گوشت با دستگاه

گوشت خشک نیز یکی از فراورده های است که میتوان در دستگاه خشک کن گوشت تولید کرد .در این مقاله به اموزش خشک کردن گوشت با دستگاه میپردازیم.

اصول اولیه خشک کردن گوشت

خشک کردن گوشت در دمای معمولی ، در زیر نور خورشید ، در رطوبت و گردش هوا از راههای خشک کردن گوشت است .سوالی که پیش می اید اینست چرا گوشت خشک شده فاسد نمیشود ؟جواب در نوع اسلایس گوشت است گوشت را بدون چربی و در ورقه های بسیار نازک خشک میکنند ؛ زمانی که ورقه نازک و یک دست باشد گوشت به طور یکنواخت خشک میشود .هوای گرم وخشک و اختلاف دمای هوای شب و روز بهترین موقعیت برای خشک کردن گوشت است .

 

شرایط مطلوب برای خشک کردن گوشت :

*هوای گرم و خشک با رطوبت حداقل

*مدت زمان خشک شدن 

*خشک کردن در بالاترین دما

مدت زمان خشک شدن گوشت در دمای معمولی

مدت زمان خشک شدن گوشت سه الی چهار روز است که در این مدت بیشترین تبخیر آب در اولین روز است و سپس کم و کم تر میشود جالب است بدانید ورزن گوشت در آخرین روز  ۶۰الی ۷۰%  کاهش خواهد داشت.

گوشت خشک شده در مقایسه با گوشت تازه ماهیچه ها نازک تر و چروکیده تر هستند و ظاهری کوچکتر از زمان تازه بودن دارد.

نکته بسیار مهم در تهیه گوشت خشک شده اینست که به هیچ عنوان نباید از گوشت با چربی استفاده کرد زیرا باعث میشود که بوی نامطبوعی بگیرد.

 

اموزش خشک کردن گوشت با دستگاه

موارد مهم در خشک کردن گوشت 

۱-انتخاب گوشت مناسب برای خشک کردن

۲-برش لاشه حیوان

۳-پاکیزه کردن گوشت

۱-انتخاب گوشت مناسب برای خشک کردن

اگر قصد خشک کردن گوشت را دارید واقعا باید مراحل خشک کردن گوشت را به دقت انجام دهید بهترین قسمت گوشت ؛گوشت بدون چربی است باید هنگام ذبح حیوان بدقت چربی زدایی کرد زیرا چربی به شدت با اکسیژن هواترکیب میشود 

  دستگاه خشک کن میوه صنعتی

گوشت چه حیوانی برای خشک کردن مناسب است ؟

گوشت شتر ، گوشت گوسفند ، گوشت کوزن ، گوشت گاو البته حیوان باید جوان باشد 

نکته بسیار مهم در خشک کردن گوشت اینست که گوشت نباید تغییر رنگ داشته باشد اثار خونریزی و عوامل الوده باید از گوشت زدوده شود 

بسیار مهم است که مواد اولیه برای تولید گوشت خشک به دلیل تغییرات نامطلوب مانند تغییر رنگ ، لکه های خونریزی ، بو ، خنک کننده ، مظهر انگل و غیره با دقت مورد بررسی قرار گیرد.

 

اموزش خشک کردن گوشت با دستگاه

چگونگی برش دادن لاشه

برش لاشه

لاشه ابتدا در دو ستون ستون فقرات به دو طرف تقسیم می شود و سپس به صورت ربع بریده می شود. مقدمه و قسمت انتهایی بعد از آخرین دنده از هم جدا می شوند ، بنابراین هیچ دنده ای در زیرزمین باقی نمی ماند. برای تعلیق ، قسمت انتهایی توسط دو دنده آخر توسط تاندون آشیل و پیش زمینه قلاب شده است .

پیرایش

بعد از اینکه محله ها به حالت تعلیق درآمده اند تا کف یا هر چیزی را که در اطرافشان است لمس نکنند ، صاف می شوند. پیرایش دقیق برای کیفیت و ماندگاری محصول نهایی بسیار مهم است. اولین قدم این است که با یک چاقو همه آلودگی های قابل مشاهده و نقاط کثیف را از بین ببرید. شستشوی این مناطق بدون تمیز کردن گوشت ، آلودگی باکتریایی را به قسمت های دیگر سطح سطح گوشت منتقل می کند

دستگاه خشک کن گوشت اطمینان در انواع صنعتی نیمه صنعتی  و خانگی برای دیدن انواع خشک کن گوشت کلیک کنید….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *