اموزش خرد کردن انواع سبزیجات

اموزش خرد کردن انواع سبزیجات

اموزش خرد کردن انواع سبزیجات

زیبایی و  هم اندازه بودن مواد به کار رفته در غذاها و ترشی جات و سالاد ها ، نشان دهنده دستان هنرمند یک کدبانو و اشپزی است که زحمت تهیه آن را کشیده است .

اموزش خرد کردن انواع سبزیجات و میوه جات یک علم است که معمولا در اموزشگاه ها و مدارس به هنرجو های خود اموزش میدهند ، ما در این مقاله قصد داریم نحوه اسلایس کردن انواع میوه و سبزی را به شما اموزش دهیم .

انواع روش برش 

• ورقه ورقه کردن 

• خرد کردن (ریزریز کردن)

• ورقه ورقه کردن به سمت عقب

• ساطوری کردن

 

اموزش خرد کردن پیاز

 

برای خرد کردن پیاز دقت و ظرافت زیادی باید به خرج دهید مخصوصا در غذاهایی که پیاز به صورت پیاز داغ میباشد در این روش پیاز را از وسط به دو نیم کنید و روی سطح صاف قرار دهید انگشتان دست را کاملا جمع کنید و چاقو را زاویه دار در دست بگیرید . نوگ چاقو را به سمت تخته بگیرید و با قسمت بالای چاقو در حالیکه قسمت نوگ چاقوبه تخته ساطور چسبیده است شروع به برش پیاز نمایید.

دستگاه پیاز خرد کن برقی نیز میتواند شما را در این امر یاری دهد ….

 

 

اموزش اسلایس هویچ

هویچ ها را خوب بشویید زیرا گل و مواد الاینده در آن وجود دارد که تولید بیماری میکند . هویچ ها را ورقه های پهن برش دهید هر چقدر نازکتر بهتر ، حال هر ورقه را به اندازه چوب کبریت و به باریکی آن برش دهید ….البته میتوانید از دستگاه اسلایسر نیز استفاده نمایید .

 

اموزش خرد کردن سبزیجات

بعد از شستشوی سبزیجات ، اب آنرا گرفته و روی تخته ساطور گذاشته و به صورت لوله ای بگیرید با چاقوی تیزی انرا برش دهید.هر بار دسته سبزی را مرتب کنید تا با نظم بیشتری ریز شود …

  آشپزی اسان با استفاده از دستگاه اسلایسر

اموزش خرد کردن سیب زمینی

سیب زمینی هم جزو اندسته از سبزی جات پرمصرف است که در اگثر غذاهای ایرانی بکار میرود .خلالی ، نگینی ، ورقه ای و رنده شده ، برای خلال کردن سیب زمینی آن را بعد پوست گیری ؛ به صورت ورقه های نازک برش دهید و بعد از برش ، هر ورقه را به اندازه ای که میخواهید برش دهید برای خلالی کردن بهتر است ۱سانت در ۱سانت برش بخورد . برای نگینی کردن سیب زمینی خلال ها را نیم سانت برش میدهیم و هم عمودی و هم افقی ….

اموزش خرد کردن گوجه فرنگی

برای خرد کردن گوجه فرنگی ، از میوه سفت و رسیده آن استفاده نمایید تا له و نافرم نشود …..چاقوی بسیار تیز میتواند دستیار خوبی برای شما باشد …برای بهتر خرد کردن گوجه بهتر است از اسلایسر گوجه استفاده کنید .

 

روش صنعتی برش دادن میوه ها

در روش صنعتی دستگاه های خلال کن وحود دارد گه بنام اسلایسر معروفند .

اسلایسر

دستگاه اسلایسر یا برش ، برای بریدن ،قطعه قطعه کردن مواد ، میوه و سبزی ، گوشت و…میباشد این دستگاه ها در اشکال متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد . .

دستگاه اسلایسر با برق کار میکند و در انواع ۱کیلویی ، ۵کیلویی ، ۱۰کیلویی ، ۵۰کیلویی ، ۱۰۰کیلویی و ۲۰۰کیلویی تولید میشود .

اسلایسر ها در منازل ، در اشپزخانه ها ، در هتلها و کارخانه جان به کار میرود .برای مشاوره مخصول با شماره های ۰۹۱۹۸۲۰۱۲۷۶ و ۰۹۱۹۸۲۰۱۲۷۸ تماس حاصل فرمایید .

 

 دستگاه اسلایسر گوشت

دستگاه اسلایسر گوشت می تواند انواع گوشت را به شکل ورقه ای یا تکه ای برش دهد. این نوع اسلایسر برای کارخانه های مواد غذایی و همچنین رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی، یکی از دستگاه های بدون جانشین هستند.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *